Koulukisojen tulokset

Pälkäneen Koulujen yleisurheilukilpailut 2.9.2017. Nimen perässä pikkukoulujen (Harhala, Laitikkala, Aitoo, Kirkonkylä ja Rautajärvi) lyhenne, muut kilpailijat Kostian koululta.

Tytöt 1-2 lk. 40 m 1) Jenna Minkkinen 7.39, 2) Emma Syrjänen 7.40, 3) Martta Mattila 7.50, 4) Ninni Tikka 7.53, 5) Fiona Rauhamäki 7.57, 6) Aino Vuotari 7.77, 7) Emilia Piiparinen 7.90, 8) Hanna Suojoki 8.08, 9) Elsi Jokinen 8.09, 10) Sofia Latikka 8.19, 11) Heini Ilveskoski 8.25, 12) Veera Mikkola 8.40, 13) Iita Pukkila 8.45, 14) Ava Pfäffli 8.49, 15) Seela Helminen 8.52, 16) Vilja Koppana 8.56, 17) Aino Ylinen ja Iida Laaja 8.60, 19) Jeea Raulamo 8.63, 20) Vilja Raivio 8.65, 21) Kukka Leppämäki, Har 8.75, 22) Heta Sumioinen, Rau 8.77, 23) Anni Järvinen, Har 8.80, 24) Milja Santala, Ait 8.81, 25) Linnea Anttila 8.82, 26) Nea Kirjavainen 8.91, 27) Iiris Järvenpää 8.95, 28) Juliette Lohtander 9.02, 29) Riina Taipale, Ait 9.06, 30) Tuomi Järvinen 9.14, 31) Henni Penttinen ja Sara Kankaristo, Ait 9.21, 33) Hadil-Nour Fekir 9.22, 34) Luna Veijanen 9.37, 35) Adeliina Uotila 9.53, 36) Roosa Rautio, Rau 9.53, 37) Katariina Tuominen, Ait 9.56, 38) Nella Penttilä, Ait 9.86, 39) Ella Merikari, Har 9.87, 40) Nelli Vilenius, Har 9.88, 41) Siiri Aaltonen, Kk 9.99, 42) Julianna Marko, Ait 10.13, 43) Vieno Matikainen, Ait 10.15, 44) Ella Järvenpää 10.53, 45) Eela Suutari 11.02, 46) Emma Mattsson, Rau 11.69, 47) Jenni Nurmi, Kk 11.76, 48) Sini Giren, Kk 12.03.

Tytöt 1-2 lk. pallonheitto 1) Riina Taipale, Ait 18.70, 2) Martta Mattila 17.57, 3) Ninni Tikka 13.75, 4) Roosa Rautio, Rau 12.99, 5) Emma Seise, Rau 12.86, 6) Aino Vuotari 11.56, 7) Tuomi Järvinen 10.95, 8) Emma Syrjänen, Har ja Aada Kallioinen, Kk 10.67, 10) Nella Penttilä, Ait 10.66, 11) Suvi Giren, Kk 10.60, 12) Sofia Latikka 10.33, 13) Seela Helminen 9.89, 14) Ava Pfäffli 9.70, 15) Milja Santala, Ait 9.58, 16) Heini Ilveskoski 9.56, 17) Ella Järvenpää 9.52, 18) Vilja Koppana 9.50, 19) Iiris Järvenpää 9.46, 20) Julianna Marko, Ait 9.13, 21) Jeea Raulamo 9.10, 22) Katariina Tuominen, Ait 8.88, 23) Ella Riihilahti 8.56, 24) Henni Penttinen 8.19, 25) Vilja Raivio 8.15, 26) Sara Kankaristo, Ait 8.12, 27) Heta Sumioinen, Rau 8.06, 28) Nelli Vilenius, Har 8.03, 29) Nea Kirjavainen, Kos, Enna Inkeri ja Emilia Piiparinen 7.82, 32) Aino Ylinen 7.36, 33) Miisa Mäklin, Kos, Elsi Jokinen ja Siiri Aaltonen, Kk 7.05, 36) Ella Merikari, Har 6.71, 37) Linnea Anttila 6.65, 38) Sofia Lohtander, Har 6.65, 39) Adeliina Uotila 6.43, 40) Eela Suutari 6.10, 41) Emma Mattsson, Rau 6.09, 42) Kukka Leppämäki, Har 5.95, 43) Sanni Tuominen 5.90, 44) Sini Giren, Kk 4.91, 45) Hadil-Nour Fekir 4.53, 46) Jenni Nurmi, Kk 4.33, 47) Matleena Ruokoniitty, Har 4.00, 48) Sofia Olsbo, Ait 3.92.

Tytöt 1-2 lk. 400 m 1) Fiona Rauhamäki 1.32.4, 2) Jenna Minkkinen 1.33.8, 3) Ninni Tikka 1.35.1, 4) Emilia Piiparinen 1.35.9, 5) Emma Syrjänen, Har 1.38.4, 6) Martta Mattila 1.41.2, 7) Elsi Jokinen 1.42.1, 8) Heta Sumioinen, Rau 1.42.8, 9) Milja Santala, Ait 1.44.4, 10) Seela Helminen 1.45.0, 11) Aino Vuotari 1.46.4, 12) Riinta Taipale, Ait 1.50.9, 13) Emma Seise, Rau 1.53.8, 14) Hanna Suojoki 1.54.4, 15) Vilja Raivio 2.07.3, 16) Nella Penttilä, Ait 2.07.8, 17) Wilma Kotala 2.12.8, 18) Siiri Aaltonen, Kk 2.14.7, 19) Sofia Olsbo, Ait 2.15.8, 20) Jenni Nurmi, Kk 2.28.5, 21) Sini Giren, Kk 2.31.9.

Pojat 1-2 lk. 40 m 1) Roope Jaakkola 7.20, 2) Akseli Niemi, Rau 7.40, 3) Kasper Ketola 7.65, 4) Rasmus Vuorinen 7.90, 5) Kasper Tauranen 8.02, 6) Vili Toivanen, Ait 8.06, 7) Joona Kotanen 8.06, 8) Eetu Taipale, Ait 8.10, 9) Atte Lehtelä 8.20, 10) Matias Piiparinen 8.21, 11) Roni Helenius ja Anttu Kostiainen, Ait 8.23, 13) Samuel Enckell, Ait 8.24, 14) Kaapo Kallio 8.31, 15) Eino Tainio 8.40, 16) Topias Syrjä 8.41, 17) Elmeri Huhtala 8.45, 18) Otto Syrjä 8.46, 19) Aleksi Kouhia 8.48, 20) Nuutti Lindholm 8.50, 21) Aki Soukkio, Kk 8.51, 22) Ato Mattila 8.59, 23) Onni Ylinen 8.63, 24) Daniel Johannsson 8.70, 25) Luukas Jokinen 8.73, 26) Miska Inkeri 8.75, 27) Roni Aittokumpu, Kk 8.81, 28) Jere Stenberg ja Reino Haulivuori, Har 8.85, 30) Antti Kallioinen, Kk 8.88, 31) Elias Metsälä 8.91, 32) Lauri Hölsä 8.93, 33) Jalo Hermunen, Ait 9.00, 34) Niko Rustill 9.02, 35) Rasmus Lehtinen 9.05, 36) Jakub Rubacha, Kk 9.07, 37) Asla Suutari 9.10, 38) Maximilian Nurmi, Har 9.16, 39) Joonatan Jatuli 9.17, 40) Tatu Kankaanpää, Kk 9.21, 41) Väinö Pusa 9.23, 42) Luca Kolehmainen 9.24, 43) Vili Laukkanen 9.37, 44) Atte Matikainen 9.38, 45) Onni Tamminen 9.50, 46) Julius Rukko, Har 9.66, 47) Lenni Ruoppa 9.70, 48) Oskari Niemi 9.72, 49) Samuli Härkälä, Rau 9.78, 50) Eemeli Veijanen 9.91, 51) Daniel Lehto ja Eetu Suksia, Rau 10.11, 53) Lukas Rauhamäki 10.37, 54) Miro Kämppi 10.42, 55) Casper Ainiala 10.71, 56) Aatu Suksia, Rau 11.00.

Pojat 1-2 lk. pallonheitto 1) Tatu Kankaanpää, Kk 32.70, 2) Akseli Niemi, Rau 28.40, 3) Eetu Taipale, Ait 27.19, 4) Kasper Tauranen 25.65, 5) Roni Aittokumpu, Kk 23.61, 6) Daniel Johansson 22.82, 7) Roope Jaakkola 22.79, 8) Joni Karjalainen 22.78, 9) Joona Kotanen 22.04, 10) Maximilian Nurmi, Har 21.64, 11) Roni Helenius 21.03, 12) Matias Piiparinen 20.80, 13) Joonatan Jatuli 20.49, 14) Juho Karjalainen 20.10, 15) Kasper Ketola 18.77, 16) Anttu Kostiainen, Ait 18.50, 17) Atte Lehtelä 17.93, 18) Antti Kallioinen, Kk 17.80, 19) Otto Syrjä 17.67, 20) Luukas Jokinen 17.62, 21) Eetu Suksia, Rau 17.57, 22) Oskari Niemi 16.90, 23) Jalo Hermunen, Ait 16.43, 24) Atte Matikainen 16.07, 25) Samuel Enckell, Ait 15.97, 26) Eino Tainio 15.84, 27) Onni Ylinen 15.46, 28) Nuutti Lindholm 15.22, 29) Lukas Rauhamäki 15.14, 30) Leevi Viitanen 14.61, 31) Elmeri Huhtala 14.38, 32) Kaapo Kallio 14.12, 33) Vili Laukkanen 14.10, 34) Miro Kämppi 14.09, 35) Daniel Lehto 13.49, 36) Luka Laine 12.78, 37) Onni Tamminen 12.44, 38) Aki Soukkio, Kk 12.12, 39) Niko Rustill 12.10, 40) Julius Rukko, Har 12.07, 41) Jakub Rubacha, Kk 11.50, 42) Anton Loppinen 10.77, 43) Reino Haulivuori, Har 10.03, 44) Miska Inkeri 9.92, 45) Topi Tamminen 9.83, 46) Väinö Pusa 9.71, 47) Casper Ainiala 9.65, 48) Aatu Suksia, Rau 9.63, 49) Vili Andrejeff 9.60, 50) Julius Hintikka 9.57, 51) Lauri Hölsä 9.45, 52) Samuli Härkälä, Rau 9.00, 53) Eemeli Veijanen 8.75, 54) Asla Suutari 8.27, 55) Sampo Kuusi 8.20.

Pojat 1-2 lk. 400 m 1) Kasper Ketola 1.29.9, 2) Joona Kotanen 1.33.3, 3) Eino Tainio 1.34.7, 4) Eetu Taipale, Ait 1.36.3, 5) Aleksi Kouhia 1.36.6, 6) Luukas Jokinen 1.37.0, 7) Matias Piiparinen 1.39.1, 8) Vili Toivanen, Ait 1.39.9, 9) Rasmus Vuorinen 1.40.6, 10) Kasper Tauranen 1.40.9, 11) Akseli Niemi, Rau 1.41.3, 12) Topias Syrjä 1.41.7, 13) Onni Ylinen 1.44.6, 14) Ato Mattila 1.45.6, 15) Asla Suutari 1.45.9, 16) Väinö Pusa 1.48.8, 17) Erkki Ahonen, Ait 1.49.4, 18) Vili Laukkanen 1.50.6, 19) Jalo Hermunen, Ait 1.50.9, 20) Niko Rustill 1.52.1, 21) Aki Soukkio, Kk 1.53.3, 22) Oskari Niemi 1.55.2, 23) Nuutti Lindholm 1.57.4, 24) Samuli Härkälä, Rau 2.04.8, 25) Luca Kolehmainen 2.08.5, 26) Maximilian Nurmi, Har 2.09.8, 27) Aatu Suksia, Rau 2.11.2, 28) Jakub Rubacha, Kk 2.14.2, 29) Topi Tamminen 2.18.2, 30) Sampo Kuusi 2.28.5.

Tytöt 3-4 lk. 60 m 1-) Ilona Sivenius 10.09, 2) Sara Sipilä 10.30, 3) Viivi Mikkola 10.84, 4) Ella Järvinen, Har 10.91, 5) Ronja Haili, Kk 11.05, 6) Rebekka Heinonen, Kk 11.18, 7) Netta Laukkanen 11.35, 8) Lea Wallgren 11.37, 9) Amanda Kallio 11.43, 10) Iida Latikka 11.48, 11) Taimi Raivio 11.53, 12) Noora Iivonen, Har 11.56, 13) Alina Tervaniemi, Rau 11.57, 14) Krista Karhu, Rau 11.62, 15) Milja Riihiranta, Kk 11.63, 16) Venla Metsomäki, Kk 11.64, 17) Joanna Tukiainen 11.81, 18) Selma Vaismaa 11.89, 19) Elina Reväsmäki 11.97, 20) Heidi Mättö, Ait 12.07, 21) Mimosa Järvinen 12.08, 22) Sara Romu 12.10, 23) Katariina Lohtander, Har 12.15, 24) Vilma Westerberg 12.18, 25) Varpu Järvinen 12.25, 26) Laura Sairiala 12.32, 27) Jinna Raulamo 12.42, 28) Inka Niemi 12.47, 29) Ella Vierikka, Rau 12.47, 30) Netta Kallioinen 12.48, 31) Milja Pyykkö, Har 12.48, 32) Maimoona Najm, Ait 12.53, 33) Sonja Tuhola 12.56, 34) Emilia Heikkilä 12.63, 35) Eini Hietala 12.72, 36) Anni Haimi 12.78, 37) Ella Kilpinen 12.82, 38) Milla Suojoki 12.94, 39) Kiia Fransnell 13.02, 40) Linda Viertola, Har 13.04, 41) Hele Hordo 13.36, 42) Annukka Ilvesmäki, Rau 13.48, 43) Enni Niemi 13.53, 44) Miina Vuoristo 13.65, 45) Tyyne Matilainen, Rau 13.73, 46) Elsa Niemi 13.76, 47) Jenna Tohka 14.03, 48) Miia Hirvonen 14.24, 49) Kiira Rönni, Har 14.49, 50) Viivi Myllö 14.61, 51) Niina Hartman 14.81.

Tytöt 3-4 lk. pituushyppy 1) Ilona Sivenius 345, 2) Sara Sipilä, Har 313, 3) Taimi Raivio 271, 4) Ella Järvinen, Har 269, 5) Amanda Kallio 266, 6) Netta Laukkanen 263, 7) Milja Riihiranta, Kk 257, 8) Joanna Tukiainen 252, 9) Alisa Lehtelä 249, 10) Noora Iivonen, Har 244, 11) Vilma Westerberg 240, 12) Lea Wallgren 238, 13) Rebecca Heinonen, Kk 235, 14) Katariina Lohtander, Har 233, 15) Selma Vaismaa 232, 16) Rebekka Kankaristo, Ait 231, 17) Emilia Heikkilä 229, 18) Sofia Salminen 227, 19) Laura Sairiala 227, 20) Venla Metsomäki, Kk 226, 21) Alina Tervaniemi, Rau 223, 22) Jinna Raulamo 220, 23) Saga Pajula 218, 24) Kiia Fransnell 215, 25) Anna-Sofia Hintikka 212, 26) Sara Romu 212, 27) Miana Siljander 212, 28) Inka Niemi 210, 29) Ella Kilpinen 205, 30) Krista Karhu, Rau 202, 31) Ella Vierikka, Rau 202, 32) Sonja Tuhola 200, 33) Jenna Tohka 200, 34) Heleriin Hordo 198, 35) Linda Viertola, Har 197, 36) Elina Reväsmäki 192, 37) Eini Hietala 189, 38) Anni Haimi 188, 39) Elsa Niemi 187, 40) Jenny Laine, Rau 182, 41) Kerttu Huhtala 182, 42) Varpu Järvinen 180, 43) Enni Niemi 175, 44) Hilla Kallio 169, 45) Kiira Rönni, Har 151, 46) Viivi Myllö 149, 47) Milla Suojoki 143, 48) Iida Valkama, Rau 138, 49) Tyyne Matilainen, Rau 137, 50) Niina Hartman 135.

Tytöt 3-4 lk. 400 m 1) Sara Sipilä, Har 1.23.2, 2) Ilona Sivenius 1.24.9, 3) Netta Laukkanen 1.28.7, 4) Sara Romu 1.30.2, 5) Noora Iivonen, Har 1.34.9, 6) Sofia Salminen 1.36.7, 7) Ronja Haili, Kk 1.38.3, 8) Taimi Raivio 1.39.8, 9) Alina Tervaniemi, Rau 1.41.5, 10) Katariina Lohtander, Har 1.42.6, 11) Venla Metsomäki, Kk 1.43.4, 12) Joanna Tukiainen 1.45.7, 13) Milja Riihiranta, Kk 1.46.0, 14) Krista Karhu, Rau 1.50.6, 15) Ella Kilpinen 1.51.9, 16) Milja Pyykkö, Har 1.52.9, 17) Anni Haimi 1.55.3, 18) Jenna Tohka 1.59.3, 19) Miia Hirvonen 2.04.9.

Pojat 3-4 lk. 60 m 1) Sakari Tauranen 10.24, 2) Jesper Lehmusvirta 10.25, 3) Valtteri Piekkari 10.27, 4) Arttu Pennanen 10.39, 5) Tomi Elfving, Kk 10.72, 6) Aku Fransnell 10.88, 7) Akseli Syrjä 11.05, 8) Kimi Laine 11.07, 9) Rene Lehmusvirta 11.16, 10) Elias Haavikko, Har 11.20, 11) Leevi Kuikka 11.22, 12) Onni Kinnunen 11.25, 13) Eemeli Leppämäki, Har 11.30, 14) Niko Alén, Ait 11.33, 15) Aleksi Hietala 11.48, 16) Sisu Viitanen, Ait 11.72, 17) Onni Väänänen, Har 11.73, 18) Toni Reväsmäki ja Tuukka Kuusi 11.75, 20) Benja Koskela ja Niilo Rauhala 11.78, 22) Perttu Ahonen, Ait 11.80, 23) Dani Koskela 11.86, 24) Marko Pohja 11.90, 25) Iiro Haikkonen, Ait 11.95, 26) Ari-Pekka Matikainen 11.96, 27) Emil Penttilä, Ait 12.14, 28) Arttu Metsälä ja Rasmus Vuohtoniemi, Har 12.17, 30) Hugo Kämppi 12.42, 31) Jerry Joensuu 12.68, 32) Julius Jussila, Har 12.82, 33) Jico Nousiainen 12.97, 34) Kalle Sorrela 13.00, 35) Antti Mattsson, Rau 13.27, 36) Leevi Katajala, Ville Ylinen ja Akseli Närvänen 13.34, 39) Jussi Mattsson, Rau 13.39, 40) Rasmus Salminen, Har 14.03, 41) Arttu Sunnari, Ait 16.22.

Pojat 3-4 lk. pituushyppy 1) Jesper Lehmusvirta 340, 2) Valtteri Piekkari 325, 3) Sakari Tauranen 319, 4) Arttu Pennanen 316, 5) Kimi Laine 286, 6) Tomi Elfving, Kk 284, 7) Aku Fransnell 283, 8) Toivo Martikainen, Ait 283, 9) Onni Kinnunen 278, 10) Tobias Rauhamäki 272, 11) Rene Lehmusvirta 267, 12) Oskari Rantanen 266, 13) Niko Alén, Ait 264, 14) Leevi Kuikka 258, 15) Onni Väänänen, Har 253, 16) Rasmus Vuohtoniemi, Har 253, 17) Paavo Sjöstedt, Kk 250, 18) Dani Koskela 249, 19) Ari-Pekka Matikainen 246, 20) Tuukka Kuusi 245, 21) Onni Huuhtanen 245, 22) Aleksi Hietala 242, 23) Akseli Syrjä 235, 24) Elias Haavikko, Har 232, 25) Iiro Haikkonen, Ait 231, 26) Hugo Kämppi 230, 27) Julius Jussila 230, 28) Arttu Metsälä, Har 230, 29) Aku Rantanen, Kk 229, 30) Marko Pohja 228, 31) Benja Koskela 224, 32) Jerry Joensuu 221, 33) Kalle Sorrela 219, 34) Ville Ylinen 218, 35) Veikko Leppänen, Kk 216, 36) Akseli Närvänen 211, 37) Rasmus Salminen, Har 200, 38) Lassi Tuominen 189, 39) Eerik Helander, Kk 177, 40) Leevi Katajala 170, 41) Jaro Männik 162, 42) Antti Mattson, Rau 159, 43) Jussi Mattsson, Rau 158.

Pojat 3-4 lk. 400 m 1) Arttu Pennanen 1.20.9, 2) Jesper Lehmusvirta 1.21.7, 3) Sakari Tauranen 1.22.6, 4) Aku Fransnell 1.25.3, 5) Valtteri Piekkari 1.26.7, 6) Veeti Vuorinen, Kk 1.30.8, 7) Niko Alén, Ait 1.31.7, 8) Benja Koskela 1.33.3, 9) Onni Kinnunen 1.34.1, 10) Tuukka Kuusi 1.34.6, 11) Marko Pohja 1.34.9, 12) Perttu Ahonen, Ait 1.36.8, 13) Aleksi Hietala 1.37.2, 14) Eemeli Leppämäki, Har 1.37.9, 15) Arttu Metsälä 1.39.2, 16) Tobias Rauhamäki 1.40.2, 17) Dani Koskela 1.40.9, 18) Oskari Rantanen 1.41.6, 19) Kalle Sorrela 1.48.0, 20) Jussi Mattsson, Rau 2.03.9.

Tytöt 5-6 lk. 60 m 1) Anni Pennanen 9.39, 2) Silja Tukiainen 9.49, 3) Annukka Linnainmaa 9.59, 4) Amanda Saltbacka 9.80, 5) Ida Jääskeläinen 9.83, 6) Tina Saarelainena 9.92, 7) Seela Kanerva 10.07, 8) Helmi Saisto 10.09, 9) Dianra Asser 10.13, 10) Mila Ketola 10.23, 11) Aino Rukko 10.24, 12) Aada-Maria Koivisto 10.27, 13) Elli Viitanen, Kk 10.30, 14) Venla Karhu 10.40, 15) Nea Frilander 10.53, 16) Henna Rautakoski, Rau 10.58, 17) Enni Laaja 10.59, 18) Vuokko Mattila 10.60, 19) Moona Lindholm 10.64, 20) Heta Östring 10.65, 21) Tytti-Maria Ojanperä ja Sini Virta 10.70, 23) Sallamari Knuutinen 10.73, 24) Eveliina Omes 10.75, 25) Caro Nousiainen ja Milla Kähäri 10.78, 27) Sara Iivonen 10.89, 28) Netta Lindholm, Kk 10.90, 29) Oona Härkälä, Kk 10.91, 30) Aada-Liisa Huuhka 10.92, 31) Emmiina Ruokonen 10.94, 32) Iida Koppana 10.96, 33) Eini Alenius, Rau 10.97, 34) Aino Kallio 11.00, 35) Milja Metsomäki, Kk 11.10, 36) Linnea Kankila 11.12, 37) Ninni Palomurto 11.14, 38) Ella Laukkanen 11.23, 39) Anna Ylinen 11.43, 40) Fanni Pikkuharju 11.54, 41) Veera Lohtander 11.57, 42) Sara Kaukonen 11.63, 43) Susanna Soukkio, Kk 11.78, 44) Martta Hölsä ja Iina Järvenpää 11.89, 46) Aino Hietala 11.97, 47) Eveliina Rantanen 12.14, 48) Heta Tainio 12.25, 49) Siiri Viitanen, Ait 12.30, 50) Laura Penttilä 12.37, 51) Erika Tuomi 12.67, 52) Junia Skönbäck 12.71, 53) Miranda Gummerus 13.07.

Tytöt 5-6- lk. kuula 1) Matilda Saltbacka 8.01, 2) Seela Kanerva 7.01, 3) Ida Jääskeläinen 6.96, 4) Amanda Saltbacka 6.62, 5) Diandra Asser 6.52, 6) Heta Östring 6.47, 7) Annukka Linnainmaa 6.43, 8) Ella Laukkanen 6.41, 9) Viola Raatikainen 6.35, 10) Milla Kähäri 6.30, 11) Aada-Maria Koivisto 6.23, 12) Aino Rukko 6.17, 13) Anni Pennanen 6.06, 14) Venla Karhu 6.03, 15) Aada-Liisa Huuhka 5.96, 16) Helmi Järvi, Rau 5.95, 17) Alisa Laine 5.84, 18) Anna Ylinen 5.60, 19) Heta Tainio 5.45, 20) Sara Kaukonen 5.43, 21) Eini Alenius, Rau 5.42, 22) Sanni Vaittinen 5.40, 23) Tytti-Maria Ojanperä 5.32, 24) Aada Pajula 5.16, 25) Veera Lohtander 5.09, 26) Helmi Saisto 5.05, 27) Caro Nousiainen 5.02, 28) Moona Lindholm 5.02, 29) Iida Koppana 5.00, 30) Laura Penttilä 4.88, 31) Nella-Maria Sievola 4.61, 32) Ines Lind 4.49, 33) Martta Hölsä 4.45, 34) Mila Ketola 4.38, 35) Annika Koski 3.78, 36) Vera Nieminen 3.69, 37) Aino Hietala 2.94.

Tytöt 5-6 lk. 600 m 1) Amanda Saltbacka 2.02.5, 2) Matilda Saltbacka 2.08.7, 3) Selmi Saisto 2.09.9, 4) Siiri Kotanen 2.16.6, 5) Annukka Linnainmaa 2.17.2, 6) Elli Viitanen, Kk 2.17.9, 7) Mila Ketola 2.20.4, 8) Vuokko Mattila 2.21.0, 9) Caro Nousiainen 2.21.4, 10) Seela Kanerva 2.24.0, 11) Henna Rautakoski, Rau 2.24.7, 12) Eini Alenius, Rau 2.25.9, 13) Aino Rukko 2.27.9, 14) Sini Virta 2.30.9, 15) Neea Frilander 2.31.7, 16) Milla Kähäri 2.32.2, 17) Sara Iivonen 2.33.2, 18) Moona Lindholm 2.34.0, 19) Anna Ylinen 2.38.4, 20) Veera Lohtander 2.39.3, 21) Heta Östring 2.41.7, 22) Iines Lind 2.58.9.

Pojat 5-6 lk. 60 m 1) Kalle Äijälä 9.01, 2) Arttu Haimi 9.35, 3) Roni Siitonen 9.41, 4) Santeri Piiparinen 9.66, 5) Severi Penttinen 10.16, 6) Aaro Ahonen, Ait 13.60, 7) Olli Kataja 10.01, 8) Joona Taipale, Ait 10.04, 9) Jesse Siitonen 10.12, 10) Jonatan Lohtander 10.19, 11) Eero Jaakkola 10.26, 12) Juho Kilpinen 10.40, 13) Martti Tanila 10.51, 14) Ville Romu 10.53, 15) Hannes Suutari 10.57, 16) Akusti Lahnalahti, Kk 10.64, 17) Eetu Rantanen, Kk 10.65, 18) Heikki Haapaniemi 10.66, 19) Janne Härkälä, Rau 10.90, 20) Elias Ilveskoski 11.00, 21) Tomi Rustill 11.03, 22) Barndon Mursoo 11.15, 23) Petja Vaismaa 11.29, 24) Aleksi Ahola, Kk 11.30, 25) Juha Uotila 11.32, 26) Akusti Penttilä, Ait 11.71, 27) Teo Skonbäck 11.79, 28) Elias Suutari 12.00, 29) Eeli Nikkanen 12.13, 30) Eemil Packalen 12.33, 31) Leo Peltola 12.97, 32) Veeti Karhu 13.06.

Pojat 5-6 lk. kuula  1) Kalle Äijälä 9.81, 2) Lauri Kotala, Ait 8.81, 3) Joona Taipale, Ait 8.33, 4) Juha Uotila 7.85, 5) Aaro Ylipää, Ait 7.67, 6) Arttu Haimi 7.59, 7) Jonatan Lohtander 7.58, 8) Oliver Hytönen 7.18, 9) Jani Lohtander 7.04, 10) Magid Loubissi, Kk 7.03, 11) Severi Penttinen 6.99, 12) Aleksi Ahola, Kk 6.85, 13) Santeri Piiparinen 6.75, 14) Juho Kilpinen 6.73, 15) Veeti Karhu 6.47, 16) Petja Vaismaa 6.18, 17) Eetu Kröger, Rau 6.15, 18) Elias Ilveskoski 6.05, 19) Joonatan Packalen 5.99, 20) Sisu Saari 5.71, 21) Ville Romu 5.67, 22) Eero Jaakkola 5.48, 23) Eeli Nikkanen 5.48, 24) Akseli Sivenius 5.42, 25) Jami Jussila 4.94, 26) Riku Jokinen 4.83, 27) Eetu Veija 4.78, 28) Leo Kaukonen 4.68, 29) Ville Harhala 4.46, 30) Leo Peltola 4.37, 31) Elias Pispala 4.23.

Pojat 5-6 lk. 600 m 1) Kalle Äijälä 1.55.8, 2) Roni Siitonen 2.07.9, 3) Santeri Piiparinen 2.08.5, 4) Joonatan Lohtander 2.11.3, 5) Jesse Siitonen 2.14.0, 6) Ville Romu 2.15.2, 7) Arttu Haimi 2.16.3, 8) Joona Taipale, Ait 2.17.8, 9) Akusti Lahnalahti, Kk 2.18.8, 10) Hannes Suutari 2.19.9, 11) Severi Penttinen 2.26.2, 12) Elias Ilveskoski 2.27.0, 13) Juho Kilpinen 2.27.3, 14) Heikki Haapaniemi 2.29.4, 15) Aaro Korkiakangas, Ait 2.31.9, 16) Leo Peltola 2.56.3.

Katso myös:

Koulukisojen kuvasatoa

 

Kommentoi

XHTML: Voit käyttää näitä tägejä: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>