YU-Teamin sarjakilpailut Pakkalassa

Sahalahden YU-Teamin 5. sarjakilpailut. Yleisurheilu-Teamin kesän viidennet sarjakilpailut olivat 4. heinäkuuta, ja kilpailemassa Pakkalan urheilukentällä oli 34 urheilijaa.

M19 korkeus: 1) Niko Nurminen 160.

Sade ei ole yleisurheilukentillä este, eikä oikeastaan edes hidaste.

P15 100m: 1) Pasi Nurminen 14,1. P15 korkeus: 1) Pasi Nurminen 140, 2) Joni Syrjä 125. P15 kuula: 1) Joni Syrjä 11.81, 2) Pasi Nurminen 8.61.

P13 100m: 1) Miro Nalli 14,7, 2) Oliver Lumijärvi 17,2. P13 600m: 1) Miro Nalli 1.58,3, 2) Oliver Lumijärvi 2.28,4. P13 pituus: 1) Miro Nalli 421, 2) Oliver Lumijärvi 271. P13 kuula: 1) Miro Nalli 7.83, 2) Oliver Lumijärvi 8.50.

P11 100m: 1) Jami Siira 16,4, 2) Aleksi Höysniemi 16,6, 3) Henrik Saksala 18,3, 4) Arttu Hietanen 21,0. P11 600m: 1) Jami Siira 2.19,2, 2) Aleksi Höysniemi 2.30,2. P11 60maj: 1) Jami Siira 12,2, 2) Henrik Saksala 13,1, 3) Aleksi Höysniemi 13,5. P11 pituus: 1) Jami Siira 378, 2) Aleksi Höysniemi 340, 3) Henrik Saksala 310, 4) Arttu Hietanen 298. P11 kuula: 1) Jami Siira 6.53, 2) Arttu Hietanen 5.54, 3) Aleksi Höysniemi 5.50.

P09 40m: 1) Mikko Joenranta 7,6, 2) Akseli Köntti 7,7, 3) Matias Saksala 8,1, 4) Jami Tikander 8,5, 5) Juho Laakso 8,7. P09 300m: 1) Akseli Köntti 69,5, 2) Juho Laakso 76,7, 3) Jami Tikander 81,9. P09 pituus: 1) Mikko Joenranta 256, 2) Juho Laakso 244, 3) Akseli Köntti 233, 4) Jami Tikander 175. P09 kuula: 1) Juho Laakso 4.49.

P07 40m: 1) Niko Harjuntausta 9,8, 2) Elias Laakso 10,3. P07 300m: 1) Elias Laakso 89,7, 2) Niko Harjuntausta 90,0. P07 pituus: 1) Niko Harjuntausta 168, 2) Elias Laakso 150.

P05 40m: 1) Matias Jokinen 15,4, 2) Eemeli Jokinen 19,8. P05 pituus: 1) Matias Jokinen 105, 2) Eemeli Jokinen 0.

T15 100m: 1) Milla Siira 15,5. T15 60maj: 1) Milla Siira 17,8. T15 korkeus: 1) Milla Siira 115. T15 kuula: 1) Milla Siira 5.50.

T13 100m: 1) Maaru Tassberg 16,2, 2) Eeva Hänninen 17,3. T13 600m: 1) Maaru Tassberg 2.22,6. T13 60maj: 1) Maaru Tassberg 14,6, 2) Eeva Hänninen 14,4. T13 pituus: 1) Maaru Tassberg 347, 2) Eeva Hänninen 313. T13 kuula: 1) Maaru Tassberg 6.58, 2) Eeva Hänninen 6.57, 3) Reeta Tassberg 4.57.

T11 100m: 1) Lyydia Köntti 19,0. T11 600m: 1) Lyydia Köntti 2.34,0. T11 60maj: 1) Roosa Kantola 15,7. T11 pituus: 1) Roosa Kantola 260, 2) Lyydia Köntti 240. T11 kuula: 1) Roosa Kantola 4.30.

T9 40m: 1) Minttu Käyhty 8,2, 2) Anni Kantola 9,0. T9 pituus: 1) Minttu Käyhty 247, 2) Anni Kantola 210. T9 kuula: 1) Anni Kantola 3.53.

T7 40m: 1) Emmi Höysniemi 8,0, 2) Iida Joenranta 8,2, 3) Sonja Harjuntausta 8,6, 3) Reena Tassberg 8,6, 5) Sonja Kalliomäki 8,9, 6) Helmi Köntti 9,2. T7 300m: 1) Emmi Höysniemi 71,4, 2) Sonja Harjuntausta 78,7, 3) Helmi Köntti 81,2, 4) Reena Tassberg 83,1, 5) Sonja Kalliomäki 90,7. T7 pituus: 1) Emmi Höysniemi 220, 2) Reena Tassberg 220, 3) Sonja Harjuntausta 205, 4) Iida Joenranta 200, 5) Sonja Kalliomäki 183, 6) Helmi Köntti 169.

T5 40m: 1) Tiia Joenranta 13,9, 2) Lilja Köntti 18,7. T5 pituus: 1) Tiia Joenranta 67.

 

YU-Teamin 4. sarjakilpailut. Kesän neljännet Yleisurheilu-Teamin sarjakilpailut olivat 13. kesäkuuta Pakkalan urheilukentällä. Kilpailemassa oli 54 urheilijaa.

M19 seiväs: 1) Niko Nurminen 310. M19 3-loikka: 1) Niko Nurminen 10.74.

P15 seiväs: 1) Pasi Nurminen 270, 2) Joni Syrjä 210. P15 keihäs: 1) Pasi Nurminen 28.40, 2) Joni Syrjä 27.90.

P13 60m: 1) Miro Nalli 8,8. P13 200m: 1) Miro Nalli 30,8. P13 keihäs: 1) Miro Nalli 21.85.

P11 60m: 1) Jami Siira 9,6, 2) Juho Uusitalo 9,7, 3) Henrik Saksala 10,9, 4) Reeti Tapola 11,1. P11 200m: 1) Jami Siira 34,8, 2) Juho Uusitalo 35,4, 3) Henrik Saksala 39,3, 4) Reeti Tapola 43,2. P11 seiväs: 1) Jami Siira 160, 2) Henrik Saksala 130. P11 keihäs: 1) Jami Siira 21.88, 2) Juho Uusitalo 18.34, 3) Henrik Saksala 16.04, 4) Reeti Tapola 11.68.

P9 60m: 1) Jere Rajala 10,6, 2) Jiri Saksala 11,1, 3) Matias Saksala 11,4, 4) Daniel Hirvelä 11,9, 5) Jami Tikander 12,6, 6) Juho Laakso 12,9. P9 seiväs: 1) Matias Saksala 100, 2) Jere Rajala 0. P9 keihäs: 1) Matias Saksala 11.30, 2) Jami Tikander 11.18, 3) Daniel Hirvelä 10.66, 4) Juho Laakso 10.34, 5) Jere Rajala 9.02.

P7 60m: 1) Lauri Suikki 13,0, 2) Niko Harjuntausta 14,5, 3) Niko Koivuluoto 14,9, 4) Elias Laakso 15,3, 5) Eemil Lumijärvi 15,7. P7 pituus: 1) Lauri Suikki 210, 2) Niko Harjuntausta 189, 3) Niko Koivuluoto 180, 4) Elias Laakso 160, 5) Eemil Lumijärvi 134.

P5 60m: 1) Miikka Tanhuanpää 17,4, 2) Matias Jokinen 24,6, 3) Henrik Lumijärvi 27,2, 4) Verneri Hampaala 30,4, 5) Eemeli Jokinen 41,5. P5 pituus: 1) Miikka Tanhuanpää 140, 2) Matias Jokinen 110, 3) Verneri Hampaala 74, 4) Viljami Koskela 60, 5) Henrik Lumijärvi 50, 6) Eemeli Jokinen 45.

T15 200m: 1) Milla Siira 32,3.

T13 60m: 1) Maaru Tassberg 9,6, 2) Senna Kanerva 9,9, 3) Eeva Hänninen 10,3, 6) Reeta Tassberg 11,4, 6) Iida Uusitalo 10,6, 7) Sanna Kallio 11,0. T13 200m: 1) Ella Aakkula 34,0, 2) Maaru Tassberg 35,3, 3) Iida Uusitalo 37,8, 4) Senna Kanerva 38,5, 5) Eeva Hänninen 41,3, 6) Sanna Kallio 42,1, 7) Reeta Tassberg 47,8. T13 seiväs: 1) Maaru Tassberg 170, 2) Senna Kanerva 0. T13 3-loikka: u) Senna Kanerva 7.26. T13 keihäs: 1) Eeva Hänninen 16.98, 2) Maaru Tassberg 15.60, 3) Senna Kanerva 13.70, 4) Iida Uusitalo 10.38, 5) Sanna Kallio 8.30, 6) Reeta Tassberg 5.68.

T11 60m: 1) Roosa Kantola 11,3, 2) Anette Salo 11,8. T11 200m: 1) Roosa Kantola 43,3, 2) Anette Salo 44,5. T11 keihäs: 1) Roosa Kantola 7.59.

T9 60m: 1) Siina Kanerva 12,4, 2) Anni Kantola 12,5, 3) Eerika Lumijärvi 12,8. T9 3-loikka: u) Siina Kanerva 5.30. T9 keihäs: 1) Siina Kanerva 9.87, 2) Anni Kantola 7.76.

T7 60m: 1) Emmi Höysniemi 11,7, 2) Olivia Hampaala 12,7, 3) Sonja Kalliomäki 13,1, 4) Iida Joenranta 13,3, 4) Sonja Harjuntausta 13,3, 6) Reena Tassberg 13,7, 7) Maria Lumijärvi 13,8, 8) Seela Kanerva 14,9, 9) Jade Saksala 15,5. T7 pituus: 1) Emmi Höysniemi 243, 2) Reena Tassberg 238, 3) Sonja Harjuntausta 218, 4) Olivia Hampaala 214, 5) Iida Joenranta 214, 6) Sonja Kalliomäki 193, 7) Seela Kanerva 173, 8) Jade Saksala 143, 9) Maria Lumijärvi 140.

T5 60m: 1) Alina Uskalinmäki 15,9, 2) Cecilia Hirvelä 16,1, 3) Viivi Koskela 17,2, 4) Naimi Lähteenmäki 19,3, 5) Helmi Lumijärvi 21,0, 6) Jenina Saksala 24,8, 7) Martta Lähteenmäki 41,0. T5 pituus: 1) Alina Uskalinmäki 132, 2) Cecilia Hirvelä 120, 3) Viivi Koskela 120, 4) Naimi Lähteenmäki 100, 5) Helmi Lumijärvi 100, 6) Jenina Saksala 52, 7) Martta Lähteenmäki 20.

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?