Nuoret yleisurheilijat ahkerina

Yleisurheilijoiden vauhti pysyy ennallaan, tai jopa kiihtyy, kesän kääntyessä syksyksi.

Maaru Tassberg taivutti 13-vuotiaiden tyttöjen

Kesäisen lämmin sää suosi Yleisurheilu-Teamin seitsemänsiä sarjakilpailuita. Pakkalan urheilukentällä 15. elokuuta kilpailemassa oli 48 urheilijaa.

M19 100 m 1) Niko Nurminen 13,3. Pituus 1) Nurminen 483.

P15 100 m 1) Pasi Nurminen 14,0. Pituus 1) Nurminen 408. 3-loikka 1) Joni Syrjä 8.25. Seiväs u) Joni Syrjä 220. Kiekko 1) Joni Syrjä 30.97, 2) Pasi Nurminen 28.37.

P11 60 m 1) Jami Siira 9,7, 2) Aleksi Höysniemi 10,2, 3) Henrik Saksala 11,6. 1000 m 1) Jami Siira 4.16,0, 2) Aleksi Höysniemi 5.02,8. Seiväs 1) Jami Siira 160, 2) Henrik Saksala 150. 3-loikka 1) Jami Siira 7.92, 2) Aleksi Höysniemi 7.39. Keihäs 1) Joni-Mikael Heikkilä 18.04, 2) Jami Siira 16.82, 3) Henrik Saksala 14.69, 4) Aleksi Höysniemi 14.63.

P9 40 m 1) Jere Rajala 7,1, 2) Miska Åhman 7,5, 3) Matias Saksala 7,8, 4) Juho Laakso 8,3, 4) Jami Tikander 8,3. Pituus 1) Matias Saksala 285, 2) Miska Åhman 272, 3) Jere Rajala 271, 4) Juho Laakso 259, 5) Jami Tikander 161. Pikkukeihäs 1) Miska Åhman 12.28, 2) Jami Tikander 12.00, 3) Juho Laakso 9.30, 4) Jere Rajala 8.45.

P7 40 m 1) Niko Harjuntausta 9,9, 2) Eemil Lumijärvi 10,2, 2) Elias Laakso 10,2. Pituus 1) Elias Laakso 185, 2) Niko Harjuntausta 169, 3) Eemil Lumijärvi 148. Pallonheitto 1) Eemil Lumijärvi 15.20, 2) Elias Laakso 13.85, 3) Niko Harjuntausta 7.60.

P5 40 m 1) Miikka Tanhuanpää 10,4, 2) Verneri Hampaala 14,8, 3) Henrik Lumijärvi 18,1. Pituus 1) Miikka Tanhuanpää 144, 2) Verneri Hampaala 103, 3) Henrik Lumijärvi 70. Pallonheitto 1) Miikka Tanhuanpää 9.88, 2) Verneri Hampaala 3.70, 3) Henrik Lumijärvi 3.55.

T15 100 m 1) Milla Siira 15,7, 2) Sanna Kuivanen 16,5, 3) Essi Tuohisaari 16,8. 800 m 1) Milla Siira 3.20,0. Pituus 1) Milla Siira 339, 2) Sanna Kuivanen 285, 3) Essi Tuohisaari 255. 3-loikka 1) Sanna Kuivanen 6.74, 2) Essi Tuohisaari 6.53. Kiekko 1) Milla Siira 19.82, 2) Essi Tuohisaari 15.39, 3) Sanna Kuivanen 14.10.

T13 60 m 1) Elsa Uskalinmäki 9,8, 2) Maaru Tassberg 10,1, 3) Tuuli Tiitola 10,4, 4) Eeva Hänninen ja Linda Ojala 10,6, 6) Senna Kanerva 10,7, 7) Erika Hampaala 11,4, 8) Reeta Tassberg 11,6. 1000 m 1) Elsa Uskalinmäki 4.18,6, 2) Tuuli Tiitola 4.05,2. Seiväs 1) Maaru Tassberg 140. 3-loikka 1) Maaru Tassberg 7.07, 2) Senna Kanerva 6.89, 3) Tuuli Tiitola 5.71, 4) Annika Saksala 5.65. Kiekko u) Senna Kanerva 18.48. Keihäs 1) Eeva Hänninen 18.05, 2) Maaru Tassberg 16.12, 3) Senna Kanerva 15.12, 4) Reeta Tassberg 8.00. 800 m u) Maaru Tassberg 3.19,6, u) Senna Kanerva 3.26,3.

T11 60 m 1) Roosa Kantola 11,7, 1) Viola Valkeeniemi 11,7. 1000 m 1) Viola Valkeeniemi 4.47,9, 2) Anette Salo 4.48,1. 3-loikka 1) Viola Valkeeniemi 5.69. Keihäs 1) Roosa Kantola 6.97, 2) Viola Valkeeniemi 6.47.

T9 40 m 1) Jenna Paaso 8,1, 2) Siina Kanerva 8,3, 3) Anni Kantola 8,6. 1000 m u) Siina Kanerva 4.45,0. Pituus 1) Jenna Paaso 260, 2) Siina Kanerva 255, 3) Anni Kantola 234. 3-loikka u) Siina Kanerva 5.67. Kiekko u) Siina Kanerva 13.14. Keihäs u) Siina Kanerva 10.60. Pikkukeihäs 1) Siina Kanerva 13.60, 2) Anni Kantola 7.74, 3) Jenna Paaso 7.45.

T7 40 m 1) Emmi Höysniemi 7,9, 2) Iida Joenranta 8,4, 3) Sonja Kalliomäki 8,6, 4) Reena Tassberg 8,8, 5) Olivia Hampaala 8,9, 6) Maria Lumijärvi 9,2, 7) Seela Kanerva 9,6, 8) Sonja Harjuntausta 10,2. Pituus 1) Emmi Höysniemi 235, 2) Reena Tassberg 215, 3) Iida Joenranta 213, 4) Olivia Hampaala 209, 5) Sonja Harjuntausta 206, 6) Sonja Kalliomäki 202, 7) Seela Kanerva 172, 8) Maria Lumijärvi 150. Pallonheitto 1) Seela Kanerva 13.75, 2) Sonja Harjuntausta 11.00, 3) Emmi Höysniemi 10.50, 4) Reena Tassberg 10.16, 5) Sonja Kalliomäki 9.10, 6) Olivia Hampaala 7.05.

T5 40 m 1) Alina Uskalinmäki 11,5, 2) Helmi Lumijärvi 12,6, 3) Tiia Joenranta 16,2, 3) Emilia Eerola 16,2. Pituus 1) Alina Uskalinmäki 147, 2) Helmi Lumijärvi 120, 3) Tiia Joenranta 71, 4) Emilia Eerola 67. Pallonheitto 1) Alina Uskalinmäki 6.60, 2) Helmi Lumijärvi 3.30.

 

Yleisurheilu-Teamin kesän kuudensissa sarjakilpailuissa oli mukana 39 urheilijaa. Kilpailut pidettiin 25. heinäkuuta Pakkalan urheilukentällä.

P15 seiväs 1) Pasi Nurminen 280, 2) Joni Syrjä 220. Pituus 1) Nurminen 413. Kiekko 1) Syrjä 30.34, 2) Nurminen 27.90. Moukari 1) Nurminen 23.29, 2) Syrjä 20.87.

P11 100 m 1) Aleksi Höysniemi 16,6. Korkeus 1) Höysniemi 110. Kuula 1) Höysniemi 501.

P9 100 m 1) Jere Rajala 18,0, 2) Mikko Joenranta 19,4, 3) Juho Laakso 20,0, 4) Jami Tikander 21,2. Korkeus 1) Rajala 80, 2) Joenranta 80. Kiekko 1) Rajala 12.24, 2) Laakso 10.29.

P7 40 m 1) Niko Koivuluoto 8,9, 1) Pyry Laurikka 8,9, 3) Niko Harjuntausta 9,1, 4) Elias Laakso 9,6. P7 pituus 1) Pyry Laurikka 232, 2) Niko Harjuntausta 211, 3) Elias Laakso 180, 4) Niko Koivuluoto 147. P7 pallo 1) Elias Laakso 13.40, 2) Pyry Laurikka 9.20, 3) Niko Harjuntausta 7.10.

P5 40 m 1) Helmeri Hampaala 12,6, 2) Verneri Hampaala 15,5. P5 pituus 1) Helmeri Hampaala 128, 2) Verneri Hampaala 77.

N moukari 1) Jaana Paltta 19.39.

T13 100 m 1) Maaru Tassberg 15,9, 2) Senna Kanerva PälkLL 16,5, 3) Eeva Hänninen 16,7, 4) Reeta Tassberg 19,3. T13 korkeus 1) Eeva Hänninen 120, 2) Maaru Tassberg 115, 3) Senna Kanerva 105, 4) Reeta Tassberg 85. T13 seiväs 1) Maaru Tassberg 170, 2) Eeva Hänninen 120. T13 kuula 1) Eeva Hänninen 7.64, 2) Maaru Tassberg 6.48, 3) Senna Kanerva 5.52, 4) Reeta Tassberg 5.20. T13 moukari 1) Maaru Tassberg 17.00, 2) Eeva Hänninen 16.74, 3) Reeta Tassberg 11.84. T13 kiekko u) Senna Kanerva 18.04.

T11 100 m 1) Roosa Kantola 19,2, 2) Viola Valkeeniemi 19,8, 3) Anette Salo 21,0. Korkeus 1) Kantola 100, 2) Valkeeniemi 90. Kuula 1) Kantola 4.67, 2) Valkeeniemi 3.98. Moukari 1) Valkeeniemi 4.80.

T9 100 m 1) Pihla Laurikka 19,5, 2) Siina Kanerva PälkLL 19,9, 3) Anni Kantola 21,0, 4) Ronja Bährend 21,4. T9 korkeus 1) Siina Kanerva 80. T9 kiekko 1) Siina Kanerva 12.57, 2) Ronja Bährend 8.92, 3) Anni Kantola 6.90.

T7 40 m 1) Emmi Höysniemi 7,3, 2) Iida Joenranta 7,8, 3) Olivia Hampaala 8,3, 4) Sonja Harjuntausta 8,8, 5) Seela Kanerva PälkLL 9,3. T7 pituus 1) Emmi Höysniemi 242, 2) Sonja Harjuntausta 230, 3) Olivia Hampaala 199, 4) Iida Joenranta 194, 5) Seela Kanerva 186. T7 pallo 1) Sonja Harjuntausta 11.40, 2) Seela Kanerva 9.10, 3) Emmi Höysniemi 8.59.

T5 40 m 1) Emma Korpi 9,7, 2) Hilla Laurikka 10,4, 3) Alina Uskalinmäki 12,4, 4) Aino Syvänen 12,5, 5) Naimi Lähteenmäki 13,0, 6) Tiia Joenranta 13,7, 7) Amanda Höysniemi 13,8, 8) Venla Bährend 17,1, 9) Martta Lähteenmäki 25,9. T5 pituus 1) Emma Korpi 194, 2) Hilla Laurikka 177, 3) Alina Uskalinmäki 152, 4) Aino Syvänen 104, 5) Amanda Höysniemi 102, 6) Naimi Lähteenmäki 87, 7) Tiia Joenranta 50, 8) Venla Bährend 48, 9) Martta Lähteenmäki 29. T5 pallo 1) Emma Korpi 5.20, 2) Hilla Laurikka 4.45, 3) Amanda Höysniemi 3.10, 4) Naimi Lähteenmäki 2.20, 5) Aino Syvänen 2.10, 6) Martta Lähteenmäki 1.00.

 

 

Kangasalan Urheilijoiden 5. viikkokisat, Kyötikkälän urheilukeskus 14.8.

P6 300 m 1) Juuso Pelttari 1.06,86.

P6 Kahvakiekko 1) Juuso Pelttari 9,26.

P7 300 m 1) Valve Leevi 1.24,35, 2) Nuutti Vennelä 1.25,27.

P7 Kahvakiekko 1) Nuutti Vennelä 10,90, 2) Valve Leevi 8,00.

P8 400 m 1) Eetu Pelttari 1.24,40, 2) Eemeli Kurki 1.29,62, 3) Elias Leppäaho 1.37,72, 4) Daniel Hirvelä 1.41,98, 5) Janne Suoniemi 1.42,73, 6) Totte Välkki VehmU 1.43,27, 7) Henri Karlsson 1.50,09.

P8 Kiekko 1) Eetu Pelttari 12,75, 2) Totte Välkki VehmU 10,97, 3) Elias Leppäaho 10,62, 4) Eemeli Kurki 9,70, 5) Daniel Hirvelä 9,44, 6) Henri Karlsson 9,38, 7) Janne Suoniemi 8,24.

P9 400 m 1) Niklas Erholtz 1.19,78, 2) Ilari Hurskainen PälkLL 1.23,71.

P9 Kiekko 1) Ilari Hurskainen PälkLL 16,59, 2) Teemu Toivonen HämeenlTa 11,35, 3) Niklas Erholtz 10,65.

P10 600 m 1) Joel Turkka 2.00,84, 2) Oskari Kangasniemi IkaalU 2.03,93, 3) Ville Suoniemi 2.11,51, 4) Tuomas Smolander TampPy 2.12,33, 5) Tobin Gylling 2.14,53, 6) Arto Laitinen VehmU 2.23,67, 7) Mikko Laine PälkLL 2.24,10, 8) Vili Olkkonen 2.26,25, 9) Sebastian Hirvelä 2.29,67.

P10 Kiekko 1) Tobin Gylling 22,51, 2) Ville Suoniemi 20,96, 3) Joel Turkka 16,46, 4) Mikko Laine PälkLL 14,41, 5) Vili Olkkonen 12,03, 6) Sebastian Hirvelä 10,01, 7) Arto Laitinen VehmU 7,79.

P11 600 m 1) Paulus Silventoinen 1.56,15, 2) Rasmus Haapaniemi 1.57,23, 3) Jami Siira YUTeam 2.01,12, 4) Miska Manninen TampPy 2.01,93, 5) Matias Pitkäranta 2.10,79, 6) Valtteri Kurki 2.34,94.

P11 Kiekko 1) Paulus Silventoinen 24,10, 2) Jami Siira YUTeam 18,03, 3) Valtteri Kurki 17,50, 4) Miska Manninen TampPy 17,37, 5) Matias Pitkäranta 15,02, 6) Rasmus Haapaniemi 13,93.

P12 600 m 1) Juho Leonsaari 1.52,94, 2) Eerik Nurminen 2.04,28, 3) Veikka Heikkinen TampPy 2.07,39, 4) Aleksi Jurvanen 2.14,99, 5) Joona Tuomi 2.15,46.

P12 Kiekko 1) Urho Hietaniemi VirtU 28,28, 2) Aleksi Jurvanen 23,94, 3) Joona Tuomi 21,93, 4) Eerik Nurminen 19,24, 5) Veikka Heikkinen TampPy 15,83, 6) Juho Leonsaari 15,33.

P13 600 m 1) Ville-Petteri Savolainen 1.55,38, 2) Antti Silventoinen 2.12,88.

P13 Kiekko 1) Ville-Petteri Savolainen 26,88, 2) Antti Silventoinen 23,90.

P14 600 m 1) Tommi Murtonen 1.45,12, 2) Juho Heikkinen TampPy 1.46,52, 3) Tommi Kinnunen 1.56,10, 4) Olli Niemi KangKi 1.56,43.

P14 Kiekko 1) Olli Niemi KangKi 39,54, 2) Juuso Petäjäsuo LempKi 37,70, 3) Santeri Kuusiniemi LempKi 32,82, 4) Tommi Kinnunen 19,90, 5) Tommi Murtonen 18,38.

P15 600 m 1) Benjamin Heinonen 1.32,61, 2) Antti Leonsaari 1.51,84, 3) Sauli Lappalainen 1.55,30.

P15 Kiekko 1) Sauli Lappalainen 35,72, 2) Benjamin Heinonen 35,26, 3) Antti Leonsaari 27,82.

M17 600 m 1) Eetu Kannisto TeivoSt 1.44,53.

M17 Kiekko 1) Markus Lassila 26,43, 2) Petteri Heinonen 23,25.

T6 300 m 1) Muru Granholm 1.14,11, 2) Haavisto Helmi NokU 1.16,93, 3) Seela Kanerva PälkLL 1.20,36, 4) Oona Lahikainen 1.21,12, 5) Amanda Saarinen 1.42,68.

T6 Turbokeihäs 1) Seela Kanerva PälkLL 6,80, 2) Muru Granholm 4,24, 3) Oona Lahikainen 3,86, 4) Amanda Saarinen 2,93.

T7 300 m 1) Iiris Laitinen VehmU 1.10,35, 2) Jerika Ijäs 1.15,88.

T7 Turbokeihäs 1) Jerika Ijäs 5,63, 2) Iiris Laitinen VehmU 4,29.

T8 400 m 1) Helmi Heikkilä 1.31,55, 2) Sanni-Ilona Heikkilä 1.32,79, 3) Veera Olkkonen 1.34,75, 4) Aino Tuominen 1.41,17, 5) Tanja Kekki 1.41,63, 6) Saana Hamari 1.46,65, 7) Veera Lahikainen 1.47,15, 8) Jemina Alanen 1.55,03, 9) Nea Hellsten 2.00,84.

T8 Junnukeihäs 1) Krista Manninen TampPy 9,63, 2) Tanja Kekki 8,86, 3) Veera Olkkonen 7,75, 4) Sanni-Ilona Heikkilä 6,18, 5) Helmi Heikkilä 6,11, 6) Saana Hamari 6,05, 7) Jemina Alanen 5,60, 8) Aino Tuominen 5,54, 9) Veera Lahikainen 5,06, 10) Nea Hellsten 4,34.

T9 400 m 1) Ronja Haavisto NokU 1.20,17, 2) Fanny Kukonlehto 1.23,72, 3) Silja Lamminmäki 1.24,01, 4) Suvi Savolainen 1.27,88, 5) Saana Kuusinen JanJa 1.29,01, 6) Saara Makkonen PälkLL 1.30,09, 7) Vilma Toivonen HämeenlTa 1.31,59, 8) Salla Hakala 1.33,72, 9) Siina Kanerva PälkLL 1.37,64.

T9 Junnukeihäs 1) Suvi Savolainen 20,88, 2) Silja Lamminmäki 15,36, 3) Fanny Kukonlehto 14,75, 4) Siina Kanerva PälkLL 13,77, 5) Ronja Haavisto NokU 13,33, 6) Salla Hakala 10,58, 7) Vilma Toivonen HämeenlTa 7,72.

T10 600 m 1) Mila Manninen TampPy 1.57,65, 2) Veera Uusinoka TampPy 1.58,81, 3) Pihla Aro TampPy 2.01,29, 4) Krista Manninen TampPy 2.03,14, 5) Minttu Saarinen 2.09,26, 6) Viola Pennanen VesilVi 2.17,63, 7) Silja Toivonen HämeenlTa 2.25,18, 8) Kaarina Nurminen 2.26,87, 9) Viivi Hakala 2.29,40, 10) Ellimari Helasjoki 2.30,79, 11) Siru Heikkilä 2.35,59.

T10 Keihäs 1) Pinja Kianta VesilVi 24,80, 2) Suvi Savolainen 19,59, 3) Silja Toivonen HämeenlTa 19,07, 4) Veera Uusinoka TampPy 16,52, 5) Viola Pennanen VesilVi 16,49, 6) Pihla Aro TampPy 13,92, 7) Mila Manninen TampPy 13,36, 8) Viivi Hakala 13,31, 9) Siina Kanerva PälkLL 11,92, 10) Ronja Haavisto NokU 11,49, 11) Minttu Saarinen 8,64, 12) Kaarina Nurminen 7,78, 13) Krista Manninen TampPy 7,15.

T11 600 m 1) Pinja Heinonen 2.04,33, 2) Tinka Gylling 2.06,61, 3) Salla Lamminmäki 2.21,38, 4) Suvi Saari 2.27,97, 5) Meri Helenius 2.39,40.

T11 Keihäs 1) Tinka Gylling 20,94, 2) Pinja Heinonen 16,49, 3) Katri Kekki 15,96, 4) Salla Lamminmäki 15,88, 5) Iina Hurskainen PälkLL 15,20, 6) Meri Helenius 14,05, 7) Suvi Saari 11,30.

T12 600 m 1) Amanda Saari TampPy 1.49,52, 2) Lotta Välkki VehmU 1.53,91, 3) Hilda Kukonlehto 1.54,42, 4) Kiia Keinonen TampPy 1.58,06, 5) Sanni Kuusinen JanJa 2.00,05, 6) Aino Sikkinen 2.02,15, 7) Venla Haavisto NokU 2.05,85, 8) Erika Pulkkinen 2.06,65, 9) Essi Pitkäranta 2.07,70, 10) Henriikka Riihikoski VehmU 2.10,76, 11) Olivia Saarinen 2.11,73, 12) Senna Kanerva PälkLL 2.34,70.

T12 Keihäs 1) Amanda Saari TampPy 27,10, 2) Venla Haavisto NokU 24,61, 3) Lotta Välkki VehmU 22,20, 4) Essi Pitkäranta 20,46, 5) Aino Sikkinen 18,20, 6) Henriikka Riihikoski VehmU 18,13, 7) Senna Kanerva PälkLL 17,91, 8) Olivia Saarinen 16,88, 9) Vilja Turkka 16,81, 10) Hilda Kukonlehto 15,43, 11) Salla Saarinen TampPy 13,78.

N17 600 m 1) Laura Kuismanen 2.06,87.

N17 Keihäs 1) Susanna Saari 21,83, 2) Laura Kuismanen 20,62.

 

Kangasalan Urheilijoiden Ku-68 Viikkokisa 4, Kyötikkälän Urheilukeskus 31.7.2012

P6 40 m 1) Juuso Pelttari KangU 8,30, 1) Konsta Manninen TampPy 8,30.

P6 600 m 1) Konsta Manninen TampPy 2.35,10.

P6 Pituus 1) Juuso Pelttari KangU 2,61, 2) Konsta Manninen TampPy 2,33.

P7 40 m 1) Nuutti Vennelä KangU 8,90.

P7 600 m 1) Nuutti Vennelä KangU 3.24,30.

P7 Pituus 1) Nuutti Vennelä KangU 1,93.

P8 40 m 1) Eetu Pelttari KangU 7,10, 2) Eemeli Kurki KangU 7,30, 3) Janne Suoniemi KangU 7,70, 3) Daniel Hirvelä KangU 7,70, 3) Konsta Salmela TampU 7,70, 6) Totte Välkki VehmU 8,10, 7) Henri Karlsson KangU 8,40.

P8 600 m 1) Konsta Salmela TampU 2.29,80, 2) Eemeli Kurki KangU 2.36,60, 3) Daniel Hirvelä KangU 2.37,00, 4) Janne Suoniemi KangU 2.50,80, 5) Henri Karlsson KangU 3.36,30.

P8 Pituus 1) Eetu Pelttari KangU 3,04, 2) Daniel Hirvelä KangU 2,81, 3) Konsta Salmela TampU 2,67, 4) Totte Välkki VehmU 2,58, 5) Janne Suoniemi KangU 2,55, 6) Eemeli Kurki KangU 2,54, 7) Henri Karlsson KangU 2,41.

P9 60 m 1) Niklas Erholtz KangU 9,90, 2) Ilari Hurskainen PälkLL 10,40.

P9 1000 m 1) Niklas Erholtz KangU 4,01,3.

P9 Korkeus  1) Niklas Erholtz KangU 100, 2) Ilari Hurskainen PälkLL 095,

P10 60 m 1) Joel Turkka KangU 9,00, 2) Ville Suoniemi KangU 9,20, 3) Juuso Yli-Rajala TampPy 9,80, 4) Tuomas Smolander TampPy 10,20, 5) Arto Laitinen VehmU 10,30, 6) Vili Olkkonen KangU 10,50, 7) Mikko Laine PälkLL 11,00, 8) Sebastian Hirvelä KangU 11,70.

P10 60 m aj 1) Joel Turkka KangU 10,60, 2) Ville Suoniemi KangU 12,80, 2) Mikko Laine PälkLL 12,80, 4) Oskari Kangasniemi IkaalU 12,90, 5) Vili Olkkonen KangU 13,80, 6) Arto Laitinen VehmU 14,80.

P10 Korkeus 1) Joel Turkka KangU 120, 2) Ville Suoniemi KangU 115, 3) Oskari Kangasniemi IkaalU 110, 4) Mikko Laine PälkLL 095, 5) Vili Olkkonen KangU 090, 5) Arto Laitinen VehmU 090.

P11 60 m 1) Tomy Nurmesniemi ValkHa 9,00, 1) Paulus Silventoinen KangU 9,00, 3) Miika Mäkihonko LempKi 9,40, 4) Jami Siira YUTeam 9,50, 5) Miska Manninen TampPy 9,70, 6) Rasmus Haapaniemi KangU 9,90, 7) Matias Pitkäranta KangU 10,50.

P11 60 m aj 1) Tomy Nurmesniemi ValkHa 10,70, 2) Paulus Silventoinen KangU 10,90, 3) Miika Mäkihonko LempKi 11,30, 4) Miska Manninen TampPy 11,50, 5) Jami Siira YUTeam 11,90, 6) Matias Pitkäranta KangU 13,80, 7) Rasmus Haapaniemi KangU 14,10.

P11 Korkeus 1) Jami Siira YUTeam 125, 1) Miika Mäkihonko LempKi 125, 1) Paulus Silventoinen KangU 125, 4) Matias Pitkäranta KangU 115, 5) Miska Manninen TampPy 110, 6) Rasmus Haapaniemi KangU 105.

P12 60 m 1) Riku Ahvenniemi TampPy 8,70, 2) Juho Yli-Rajala TampPy 8,90, 3) Aleksi Jurvanen KangU 9,10, 4) Eerik Nurminen KangU 9,30, 5) Joona Tuomi KangU 9,40, 6) Juho Leonsaari KangU 9,50, 7) Kalle Kortteinen KangU 9,70, 8) Daniel Kosonen TampPy 10,70.

P12 60 m aj 1) Otto Uusinoka KangU 11,00, 2) Joona Tuomi KangU 11,50, 3) Aleksi Jurvanen KangU 12,00, 4) Eerik Nurminen KangU 12,80, 4) Juho Leonsaari KangU 12,80.

P12 Korkeus 1) Riku Ahvenniemi TampPy 140, 2) Joona Tuomi KangU 135, 2) Daniel Kosonen TampPy 135, 2) Otto Uusinoka KangU 135, 5) Aleksi Jurvanen KangU 130, 5) Juho Yli-Rajala TampPy 130, 7) Kalle Kortteinen KangU 125, 8) Eerik Nurminen KangU 115, 9) Juho Leonsaari KangU 110,

P13 60 m 1) Ville-Petteri Savolainen KangU 8,70.

P13 60 m aj 1) Erkki Ojala KangU 10,70.

P13 Korkeus 1) Erkki Ojala KangU 150,

P14 60 m 1) Axel Vilpas ValkHa 7,80, 1) Niko Sarkkomaa KangU 7,80, 3) Juuso Petäjäsuo LempKi 7,90, 4) Santeri Kuusiniemi LempKi 8,00, 5) Tommi Kinnunen KangU 9,20, 6) Tommi Murtonen KangU 9,30.

P14 100 m 1) Niko Sarkkomaa KangU 12,30, 2) Juuso Petäjäsuo LempKi 12,60.

P14 200 m aj 1) Antti Herkman KangU 28,60, 2) Jussi Lepistö OrivPo 31,80, 3) Tommi Murtonen KangU 32,50.

P14 Korkeus 1) Niko Sarkkomaa KangU 150, 2) Santeri Kuusiniemi LempKi 145, 3) Tommi Murtonen KangU 140, 4) Tommi Kinnunen KangU 130.

P15 60 m 1) Benjamin Heinonen KangU 7,50.

P15 100 m 1) Leo Railevirta TampPy 12,00, 2) Urho Kujanpää TampPy 12,10, 3) Benjamin Heinonen KangU 12,20, 4) Tommi Alatörmä TampPy 12,40, 5) Antti Leonsaari KangU 13,00, 6) Sauli Lappalainen KangU 14,10.

P15 Korkeus 1) Nico Nurmesniemi ValkHa 180, 2) Matias Mustonen LempKi 175, 3) Urho Kujanpää TampPy 165, 4) Sauli Lappalainen KangU 145,

M17 60 m 1) Markus Lassila KangU 7,40, 2) Sami Siitonen KangU 7,70.

M17 100 m 1) Frans Kujanpää LempKi 11,70, 1) Markus Lassila KangU 11,70.

M17 300 m aj 1) Elias Saarinen TampPy 41,30, 2) Juho Pommelin TampPy 45,10, 3) Julius Saarinen TampPy 47,80.

M17 Korkeus 1) Olli Herkman KangU 175.

T6 40 m 1) Seela Kanerva PälkLL 9,00, 2) Josefiina Helasjoki KangU 10,00, 3) Viivi Manninen TampPy 10,70, 3) Amanda Saarinen KangU 10,70.

T6 Pituus 1) Seela Kanerva PälkLL 1,95, 2) Josefiina Helasjoki KangU 1,79, 3) Amanda Saarinen KangU 1,52, 4) Viivi Manninen TampPy 1,48.

T7 40 m 1) Emilia Erholtz KangU 7,20, 2) Iida Kujanpää TampPy 7,70, 3) Siiri Kotanen PälkLL 8,10, 4) Iiris Laitinen VehmU 8,20, 5) Jerika Ijäs KangU 8,60, 6) Vilma Pitkäranta KangU 9,10.

T7 600 m 1) Jerika Ijäs KangU 2,47,1, 1) Emilia Erholtz KangU 2,31,1, 3) Iida Kujanpää TampPy 2.45,90.

T7 Pituus 1) Emilia Erholtz KangU 2,76, 2) Iida Kujanpää TampPy 2,53, 3) Siiri Kotanen PälkLL 2,49, 4) Iiris Laitinen VehmU 2,40, 5) Jerika Ijäs KangU 2,22, 6) Vilma Pitkäranta KangU 1,97.

T8 40 m 1) Krista Manninen TampPy 7,00, 2) Veera Olkkonen KangU 7,30, 3) Helmi Heikkilä KangU 7,80, 4) Saana Hamari KangU 7,90, 5) Tanja Kekki KangU 8,10, 6) Aino Tuominen KangU 8,50, 7) Nea Hellsten KangU 8,60, 8) Venla Myllynen KangU 8,70, 8) Jemina Alanen KangU 8,70.

T8 600 m 1) Krista Manninen TampPy 2.03,90, 2) Helmi Heikkilä KangU 2.37,50, 3) Aino Tuominen KangU 2.38,30, 4) Veera Olkkonen KangU 2.43,30, 5) Saana Hamari KangU 2.49,20.

T8 Pituus 1) Krista Manninen TampPy 3,16, 2) Veera Olkkonen KangU 2,86, 3) Helmi Heikkilä KangU 2,82, 4) Tanja Kekki KangU 2,71, 5) Saana Hamari KangU 2,54, 6) Venla Myllynen KangU 2,40, 7) Aino Tuominen KangU 2,28, 8) Nea Hellsten KangU 2,22, 9) Jemina Alanen KangU 1,95.

T9 60 m 1) Suvi Savolainen KangU 9,90, 2) Silja Lamminmäki KangU 10,20, 3) Sade Railevirta TampPy 10,70, 4) Iida Tuomi HämeenlTa 11,10, 5) Nella Hinkkala KangU 11,70, 6) Siina Kanerva PälkLL 11,80.

T9 1000 m 1) Silja Lamminmäki KangU 4.11,10, 2) Siina Kanerva PälkLL 4.38,50, 3) Nella Hinkkala KangU 5.13,80.

T9 Kolmiloikka 1) Silja Lamminmäki KangU 7,61, 2) Vilma Väliharju TampPy 7,28, 3) Suvi Savolainen KangU 7,00, 4) Krista Manninen TampPy 6,88, 5) Sade Railevirta TampPy 6,73, 6) Iida Tuomi HämeenlTa 6,00, 7) Salla Hakala KangU 5,88, 8) Siina Kanerva PälkLL 5,86, 9) Nella Hinkkala KangU 5,13.

T10 60 m 1) Pihla Aro TampPy 9,60, 2) Minttu Saarinen KangU 9,70, 3) Venla Väliharju TampPy 9,90, 4) Lotta Alasaukko-Oja TampPy 10,20, 5) Viivi Hakala KangU 10,30, 6) Kaarina Nurminen KangU 10,50, 7) Ellimari Helasjoki KangU 11,10, 8) Siru Heikkilä KangU 11,30.

T10 60 m aj 1) Venla Väliharju TampPy 11,20, 2) Pihla Aro TampPy 11,30, 3) Lotta Alasaukko-Oja TampPy 12,50, 4) Vilma Väliharju TampPy 12,60, 5) Kaarina Nurminen KangU 13,10, 6) Sade Railevirta TampPy 14,00, 7) Minttu Saarinen KangU 14,20, 8) Ellimari Helasjoki KangU 14,50, 9) Viivi Hakala KangU 14,80, 10) Siru Heikkilä KangU 15,30.

T10 Kolmiloikka 1) Pihla Aro TampPy 8,35, 2) Venla Väliharju TampPy 8,29, 3) Viivi Hakala KangU 7,53, 4) Minttu Saarinen KangU 7,45, 5) Lotta Alasaukko-Oja TampPy 7,32, 6) Kaarina Nurminen KangU 6,70, 7) Ellimari Helasjoki KangU 6,61, 8) Siru Heikkilä KangU 6,01.

T11 60 m 1) Pinja Heinonen KangU 9,30, 1) Oona Huura TampPy 9,30, 3) Julia Pihkanen TampPy 9,60, 3) Emilia Joutsi KangU 9,60, 5) Tinka Gylling KangU 9,70, 6) Katri Kekki KangU 9,90, 7) Suvi Saari KangU 10,00, 8) Salla Lamminmäki KangU 10,20, 9) Meri Helenius KangU 10,60.

T11 60 m aj 1) Oona Huura TampPy 10,70, 2) Julia Pihkanen TampPy 11,30, 3) Tinka Gylling KangU 11,80, 4) Pinja Heinonen KangU 12,70, 5) Katri Kekki KangU 13,10, 6) Emilia Joutsi KangU 13,40, 7) Meri Helenius KangU 13,70, 8) Salla Lamminmäki KangU 14,60.

T11 Kolmiloikka 1) Pinja Heinonen KangU 8,36, 2) Tinka Gylling KangU 8,23, 3) Katri Kekki KangU 7,84, 4) Emilia Joutsi KangU 7,41, 5) Salla Lamminmäki KangU 7,33, 6) Meri Helenius KangU 7,04, 7) Suvi Saari KangU 6,92.

T12 60 m 1) Olivia Mäkinen YlöjU 8,80, 2) Amanda Saari TampPy 8,90, 2) Lotta Välkki VehmU 8,90, 4) Jonna Sainio TampPy 9,10, 4) Olivia Saarinen KangU 9,10, 6) Essi Pitkäranta KangU 9,20, 7) Senna Kanerva PälkLL 10,00.

T12 60 m aj 1) Amanda Saari TampPy 10,10, 2) Siiri Leppänen KyröskPo 10,70, 2) Olivia Mäkinen YlöjU 10,70, 4) Aino Sikkinen KangU 11,80, 5) Jonna Sainio TampPy 12,00, 6) Olivia Saarinen KangU 13,20, 7) Essi Pitkäranta KangU 13,50, 8) Senna Kanerva PälkLL 14,90.

T12 Kolmiloikka 1) Amanda Saari TampPy 9,16, 2) Lotta Välkki VehmU 8,94, 3) Olivia Saarinen KangU 8,60, 4) Essi Pitkäranta KangU 8,37, 5) Aino Sikkinen KangU 8,30, 6) Jonna Sainio TampPy 8,27, 7) Senna Kanerva PälkLL 7,04.

T13 60 m aj 1) Nea Seppälä TampPy 9,90, 2) Susanna Karhumäki TampPy 10,00, 3) Alisa Aalto TampPy 11,00, 4) Tanja Lähdekorpi LempKi 12,30.

T13 Kolmiloikka 1) Ella Pekola TampPy 8,31.

T14 100 m 1) Veronica Rohula TampPy 13,50.

T14 200 m aj 1) Heidi Kangasniemi IkaalU 37,50.

T14 Kolmiloikka 1) Heidi Kangasniemi IkaalU 9,53.

T15 100 m 1) Inga Pasanen NokU 13,30, 2) Jannina Antila TampPy 13,40, 3) Emma Gleisner LempKi 13,60.

T15 200 m aj 1) Jessica Kosonen TampPy 33,70.

T15 Kolmiloikka 1) Jessica Kosonen TampPy 10,69, 2) Inga Pasanen NokU 10,28.

N17 100 m 1) Anni Gröndahl NokU 13,70.

N17 300 m aj 1) Jutta Kuusela TampPy 48,70.

N17 Kolmiloikka 1) Anni Gröndahl NokU 10,71.

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?