Sarjamaastot jatkuivat Pikku-Sappeessa

Pälkäneen sarjamaastot jatkuvat tiistaisin 20.5. saakka. Kahden viimeisen osakilpailun yhteydessä ratkotaan seuran ja kunnan maastomestaruudet.

Juoksucupin eli Pälkäneen Luja-Lukon sarjamaastojen toinen osakilpailu juostiin Pikku-Sappeessa 29.4..

T7 0,8 km 1) Joanna Tukiainen 4.36, 2) Milla Harjula 6.35, 3) Vieno Martikainen 11.47.

P7 0,8 km 1) Toivo Martikainen 5.00, 2) Kasper Ketola 5.22, 3) Joona Kotanen 5.32, 4) Aapo Kihlström 5.40, 5) Niko Rustill 5.53.

T9 1,0 km 1) Silja Tukiainen 5.16, 2) Siiri Kotanen 5.24, 3) Matilda Saltbacka 5.42, 4) Sini Hirvonen 5.44, 5) Mila Ketola 6.07, 6) Seela Kanerva 6.21, 7) Aada-Maria Koivisto 6.23, 8) Annukka Linnainmaa 6.31, 9) Karolina Pukszta 6.36.

P9 1,0 km 1) Aarni Kihlström 5.23, 2) Eeli Nikkanen 6.19, 3) Tomi Rustill 7.00, 4) Leo Peltola 8.09.

T11 1,4 km 1) Hanna Hirvonen 7.36, 2) Kati Ahoua 8.04, 3) Anna-Sofia Koivisto 8.07, 4) Emma Kihlström 8.08, 5) Siina Kanerva 8.10, 6) Katja Linnaimaa 8.20, 7) Siiri Kaukonen 10.21, 8) Iida Rautanen 10.31, 8) Iida Rautanen 10.31.

P11 1,4 km 1) Ilari Hurskainen 7.07, 2) Olli Kataja 7.55, 3) Venni Nikkanen 7.57.

T13 2,0 km 1) Iiris Kaukonen 12.11.

P13 2,0 km 1) Ilmari Aho 9.35.

T15 3,0 km 1) Taru Tornikoski 13.00, 2) Senna Kanerva 19.10, 3) Natalia Szumska 23.08.

P15 3,0 km 1) Jasper Viita 21.10.

T17 3,0 km 1) Varpu Aho 15.46.

N 1) Noora Berg 14.57, 2) Janita Koivisto 17.30, 3) Anna-Maija Aho 18.12, 4) Minna Peltola 18.15, 5) Maria Sihvola 18.43, 6) Liisa Tyllinen 22.22, 7) Marja-Liisa Suomalainen 24.34.

M 1) Timo Heikkilä 13.06, 2) Petri Berg 13.57, 3) Pekka Linnainmaa 17.15.

 

Juoksucupin eli Pälkäneen Luja-Lukon sarjamaastojen kolmas osakilpailu juostiin Pikku-Sappeessa 6.5..

T7 0,8 km 1) Joanna Tukiainen 4.29, 2) Kerttu Huhtala 6.11, 3) Vieno Martikainen 11.46.

P7 0,8 km 1) Toivo Martikainen 4.47, 2) Kasper Ketola 5.30, 3) Joona Kotanen 6.00, 4) Elmeri Huhtala 6.25, 5) Niko Rustill 6.38, 6) Aapo Kihlström 6.46.

T9 1,0 km 1) Silja Tukiainen 5.24, 2) Siiri Kotanen 5.32, 3) Matilda Saltbacka 5.50, 5) Annukka Linnainmaa 6.21, 6) Mila Ketola 6.41, 7) Aada-Maria Koivisto 6.50.

P9 1,0 km 1) Aarni Kihlström 5.43, 2) Eeli Nikkanen 6.43, 3) Tomi Rustill 7.00, 4) Leo Peltola 8.26.

T11 1,4 km 1) Saara Makkonen 7.22, 2) Kati Ahoua 8.36, 3) Julia Piekkari 8.47, 4) Emma Kihlström 8.50, 5) Katja Linnaimaa 9.01, 5) Katja Linnaimaa 9.01, 6) Iida Rautanen 11.22.

P11 1,4 km 1) Ilari Hurskainen 6.48, 2) Rauli Aho 6.56, 3) Olli Kataja 7.51, 4) Venni Nikkanen 8.27, 5) Olli Piekkari 8.46.

P13 2,0 km 1) Ilmari Aho 9.31.

T15 3,0 km 1) Taru Tornikoski 13.01.

P15 3,0 km 1) Aaro Aho 12.07, 2) Roope Taipale 13.44, 3) Julius Jatuli 16.08, 4) Nuutti Normala 16.15, 5) Iiro Asikainen 16.16.

N 1) Noora Berg 14.35, 2) Tiina Knuutinen 21.09, 3) Liisa Tyllinen 21.59, 4) Marja-Liisa Suomalainen 26.22.

M 1) Petri Berg 13.38, 2) Antero Kortetjärvi 13.48, 3) Pekka Linnainmaa 16.53.

 

Sarjamaastojen viimeinen, viides osakilpailu juostaan 20.5. klo 18 alkaen Pikku-Sappeessa. Samassa yhteydessä ratkotaan myös maastojuoksun kunnanmestaruudet.

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?