Juoksucupin tulokset

Juoksucup 1. osakilpailu 23.4.

T7 0,8 km 1) Joanna Tukiainen 4.17, 2) Emma Syrjänen 5.03, 3) Kerttu Huhtala 5.39, 4) Vieno Martikainen 7.36

P7 0,8 km 1) Onni Kinnunen 4.24, 2) Kasper Ketola 4.27, 3) Toivo Martikainen 4.40, 4) Ato Mattila 4.44, 5) Atte Lehtelä 5.23, 6) Joona Kotanen 5.49, 7) Roni Helenius 5.57, 8) Veli Kinnunen 11.40

T9 1,0 km 1) Matilda Saltbacka 5.00, 2) Amanda Saltbacka 5.08, 3) Mila Ketola 5.32, 4) Ilona Sivenius 6.47, 5) Alisa Lehtelä 7.46

P9 1,0 km 1) Kalle Äijälä 5.19, 2) Joona Taipale 5.31, 3) Hermanni Syrjänen 8.30, 4) Leo Pelto 9.23

T11 1,4 km 1) Silja Tukiainen 7.25, 2) Siiri Kotanen 7.37, 3) Viivi Taipale 8.57, 4) Annukka Linnainmaa 9.00, 5) Iida Rautanen 11.03, 6) Sallamari Knuutinen 11.18

P11 1,4 km 1) Topi Rönni 6.57, 2) Tuomas Huuho 7.00, 3) Oskari Ketola 7.08, 4) Scott Luck 7.09

T13 2,0 km 1) Hanna Hirvonen 10.16, 2) Siina Kanerva 10.41, 3) Saara Makkonen 11.19

P13 2,0 km 1) Ilari Hurskainen 10.12, 2) Venni Nikkanen 12.58, 3) Severi Huhtala 13.36

T15 3,0 km 1) Senna Kanerva 23.37

P15 3,0 km 1) Ilmari Aho 13.24

P17 3,0 km 1) Joonas Huuho  15.31

N 1) Hannele Kinnunen 15.49, 2) Jaana Ketola 17.37, 3) Oili Viilo-Pohja 17.54, 4) Anna-Maija Aho 18.17, 5) Katja Tillanen 18.23, 6) Katja Linnaimaa 18.57, 7) Suvi Pitkänen 19.05, 8) Päivi Rönni 19.46, 9) Tiina Knuutinen 22.05, 10) Irmeli Haapsaari 23.03

M 1) Ivan Luck 11.15, 2) Petri Ketola 13.34, 3) Jarmo Aho 13.48, 4) Antero Kortetjärvi 15.00, 5) Veli-Matti Syrjänen 16.00.

 

Juoksucup 2. osakilpailu 29.4.

T7 0,8 km 1) Joanna Tukiainen 4.20, 2) Emma Syrjänen 4.49, 3) Iita Pukkila 5.42, 4) Kerttu Huhtala 6.45

P7 0,8 km 1) Onni Kinnunen 4.28, 2) Kasper Ketola 4.31, 3) Ato Mattila 4.33, 4) Niko Rustill 6.03, 5) Elmeri Huhtala 6.43, 6) Veli Kinnunen 8.42

T9 1,0 km 1) Sini Hirvonen 5.40, 2) Mila Ketola 5.44, 3) Seela Kanerva 5.49, 4) Aada-Maria Koivisto 6.44, 5) Katariina Siukola 6.54, 6) Ilona Sivenius 7.03

P9 1,0 km 1) Kalle Äijälä 5.20, 2) Joona Taipale 5.38, 3) Hermanni Syrjänen 7.57, 4) Leo Peltola 9.02

T11 1,4 km 1) Silja Tukiainen 7.26, 2) Siiri Kotanen 7.37, 3) Viivi Taipale 8.40, 4) Annukka Linnainmaa 9.10

P11 1,4 km 1) Tuomas Huuho 7.12

T13 2,0 km 1) Hanna Hirvonen 10.18, 2) Siina Kanerva 10.39, 3) Saara Makkonen 11.07, 4) Anna-Sofia Koivisto 11.52, 5) Katja Linnaimaa 13.28

P13 2,0 km 1) Oskari Makkonen 11.00

T15 3,0 km 1) Senna Kanerva 20.32

P17 3,0 km 1) Joonas Huuho 14.14

N 1) Varpu Aho 16.50, 2) Jaana Ketola 17.21, 3) Anna-Maija Aho 18.17, 4) Katja Tillanen 18.26, 5) Irmeli Haapsaari 22.38, 6) Liisa Tyllinen 23.34

M 1) Pasi Sivenius 16.14, 2) Veli-Matti Syrjänen 16.27.

 

Juoksucup 3. osakilpailu 7.5.

T7 0,8 km 1) Emma Syrjänen 4.39, 2) Ella Kilpinen 5.24, 3) Elvi Rustill 6.42, 4) Vieno Martikainen 6.53, 5) Minttu Heikkonen 6.54, 6) Kerttu Huhtala 6.55

P7 0,8 km 1) Onni Kinnunen 4.09, 2) Toivo Martikainen 4.11, 3) Ato Mattila 4.21, 4) Kasper Ketola 4.30, 5) Elmeri Huhtala 5.43, 6) Niko Rustill 5.44, 7) Ville Äijälä 5.49, 8) Roni Helenius 6.39, 9) Joona Kotanen 6.43, 10) Veli Kinnunen 8.05

T9 1,0 km 1) Matilda Saltbacka 5.00, 2) Amanda Saltbacka 5.01, 3) Mila Ketola 5.28, 4) Seela Kanerva 5.30, 5) Sini Hirvonen 5.54, 6) Aada-Maria Koivisto 6.15, 7) Ilona Sivenius 6.25, 8) Katariina Siukola 6.45

P9 1,0 km 1) Kalle Äijälä 5.13, 2) Joona Taipale 5.27, 3) Topi Mattila 5.29, 4) Juho Kilpinen 6.28, 5) Valtteri Heikkonen 7.04, 6) Hermanni Syrjänen 8.16, 7) Leo Peltola 8.33

T11 1,4 km 1) Viivi Taipale 8.53, 2) Annukka Linnainmaa 9.04, 3) Iida Rautanen 11.03

P11 1,4 km 1) Rauli Aho 6.16, 2) Topi Rönni 7.04, 3) Scott Luck 7.23

T13 2,0 km 1) Siina Kanerva 10.41, 2) Hanna Hirvonen 11.30, 3) Anna-Sofia Koivisto 11.39, 4) Katja Linnaimaa 15.20

P13 2,0 km 1) Henri Hast 10.35, 2) Henri Tikka 10.45, 3) Oskari Makkonen 16.55, 4) Severi Huhtala 17.01

T15 3,0 km 1) Iina Hurskainen 22.18

P15 3,0 km 1) Ilmari Aho 13.27

P17 3,0 km 1) Aaro Aho 11.10

N 1) Jaana Ketola 16.56, 2) Oili Vilo-Pohja 16.58, 3) Anna-Maija Aho 17.36, 4) Minna Peltola 17.37, 5) Päivi Taiviola 20.01, 6) Paula Syrjä 20.02, 7) Irmeli Haapsaari 22.27, 8) Liisa Tyllinen 22.52

M 1) Ivan Luck 11.19, 2) Petri Ketola 13.17, 3) Antero Kortetjärvi 14.13, 4) Veli-Matti Syrjänen 15.10, 5) Ville Mattila 16.50.

 

Juoksucup 4. osakilpailu ja seuran mestaruusmaastot 12.5.

T7 0,8 km 1) Joanna Tukiainen 4.02, 2) Martta Mattila 5.43, 3) Elsa Niemi 6.09, 4) Vieno Martikainen 7.20, 5) Elvi Rustill 7.35

P7 0,8 km 1) Toivo Martikainen 4.05, 2) Onni Kinnunen 4.08, 3) Ato Mattila 4.13, 4) Kasper Ketola 4.22, 5) Roni Helenius 4.53, 6) Eetu Taipale 5.02, 7) Niko Rustill 6.53, 8) Ville Äijälä 6.55, 9) Veli Kinnunen 7.24

T9 1,0 km 1) Sini Hirvonen 5.42, 2) Mila Ketola 5.55, 3) Ilona Sivenius 6.05, 4) Aada-Maria Koivisto 6.08, 5) Katariina Siukola 7.00, 6) Enni Niemi 8.44

P9 1,0 km 1) Kalle Äijälä 5.17, 2) Joona Taipale 5.29, 3) Topi Mattila 5.30, 4) Juho Kilpinen 6.25, 5) Leo Peltola 9.16

T11 1,4 km 1) Silja Tukiainen 7.13, 2) Siiri Kotanen 7.30, 3) Viivi Taipale 8.47

P11 1,4 km 1) Rauli Aho 6.32, 2) Tuomas Huuho 6.52, 3) Scott Luck 7.04, 4) Toivo Saarinen 8.21 T13 2,0 km 1) Hanna Hirvonen 11.06, 2) Siina Kanerva 11.11

P13 2,0 km 1) Ilari Hurskainen 10.09

P15 3,0 km 1) Ilmari Aho 14.32

P17 3,0 km 1) Joonas Huuho 13.27 N 1) Jaana Ketola 16.49, 2) Minna Peltola 17.15, 3) Oili Vilo-Pohja 17.35, 4) Paula Syrjä 18.08, 5) Irmeli Haapsaari 22.08, 6) Liisa Tyllinen 22.55

M 1) Ivan Luck 11.19, 2) Petri Ketola 13.13, 3) Antero Kortetjärvi 14.35, 4) Ville Mattila 15.38.

 

Juoksucup 5. osakilpailu ja kunnanmestaruusmaastot 21.5.

T7 0,8 km 1) Joanna Tukiainen 4.07, 2) Emma Syrjänen 4.37, 3) Ella Kilpinen 5.29, 4) Elsa Niemi 5.34, 5) Kerttu Huhtala 5.35, 6) Iita Pukkila 6.14, 7) Martta Mattila 6.34, 8) Elvi Rustill 7.14, 9) Vieno Martikainen 8.33

P7 0,8 km 1) Onni Kinnunen 4.10, 2) Ato Mattila 4.12, 3) Marko Pohja 4.17, 4) Toivo Martikainen 4.18, 5) Kasper Ketola 4.29, 6) Atte Lehtelä 5.08, 7) Eetu Taipale 5.11, 8) Niko Rustill 6.15, 9) Joona Kotanen 6.16, 10) Ville Äijälä 6.50, 11) Veli Kinnunen 7.13, 12) Elmeri Huhtala 7.35

T9 1,0 km 1) Amanda Saltbacka 4.56, 2) Mila Ketola 5.31, 3) Seela Kanerva 5.51, 4) Aada-Maria Koivisto 6.06, 5) Ilona Sivenius 6.18, 6) Katariina Siukola 6.39, 7) Alisa Lehtelä 8.32, 8) Enni Niemi 8.53

P9 1,0 km 1) Kalle Äijälä 5.10, 2) Topi Mattila 5.32, 3) Joona Taipale 5.33, 4) Juho Kilpinen 6.33, 5) Hermanni Syrjänen 8.27

T11 1,4 km 1) Silja Tukiainen 6.55, 2) Jade Hermunen 7.12, 3) Siiri Kotanen 7.15, 4) Viivi Taipale 8.46, 5) Annukka Linnainmaa 8.57

P11 1,4 km 1) Scott Luck 7.07

T13 2,0 km 1) Anna-Sofia Koivisto 11.09, 2) Viola Mattila 11.10, 3) Venla Hast 11.25, 4) Katja Linnainmaa 14.14

P13 2,0 km 1) Ilari Hurskainen 10.52

T15 3,0 km 1) Senna Kanerva 20.35

P15 3,0 km 1) Ilmari Aho 12.53

P17 3,0 km 1) Joonas Huuho 12.50

N 1) Hannele Kinnunen 14.55, 2) Heta Kuosmanen 16.02, 3) Minna Peltola 16.54, 4) Oili Vilo-Pohja 17.21, 5) Anna-Maija Aho 17.25, 6) Tiina Knuutinen 20.50, 7) Irmeli Haapsaari 21.12, 8) Liisa Tyllinen 22.22

M 1) Ivan Luck 11.27, 2) Antero Kortetjärvi 14.16, 3) Marko Martikainen 14.19, 4) Veli-Matti Syrjänen 14.58, 5) Pekka Linnainmaa 16.40.

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?