Löydä sukusi

Tutkijat tietoa jakamassa.

Sukututkimus on hauskaa. Netin avulla on helppo aloittaa. Pääset jäljittämään esivanhempiasi vuosisatojen päähän. Löydät sukulaisia, joista et ole koskaan kuullut.

Mikä onkaan mielenkiintoisempaa kuin kierrellä katsomassa paikkoja, joissa joku esivanhemmistasi on asunut. Jossakin vaiheessa voi eteen tulla ongelma, johon ratkaisua ei löydykään netistä. Ota silloin yhteyttä Sydän-Hämeen Sukututkijoihin. Yhdistyksen 70 jäsenestä joku osaa auttaa eteenpäin.

Sydän-Hämeen Sukututkijat ry toimii Sydän-Hämeen alueen sukututkijoiden yhdyssiteenä. Yhdistyksen tarkoitus on tukea jäseniään heidän sukututkimushankkeissaan.

Yhdistys järjestää sukututkimukseen liittyviä esitelmätilaisuuksia ja tapaamisia sekä tekee retkiä sukututkijoita kiinnostaviin kohteisiin. Sukututkijoissa on rento ja välitön ilmapiiri, jossa ei turhia nipoteta. Liity jäseneksi niin pääset jakamaan kokemuksia muiden sukujuuristaan kiinnostuneiden kanssa. Tervetuloa joukkoomme!

 

 

Sydän-Hämeen Sukututkijat ry

Pälkäne tuottaa ja palvelee -näyttelyn osasto Y55
www.shsuku.fi
Kari Laine 040 717 1335, klaine22@gmail.com

Yksi kommentti

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?