Kyötikkälässä kisattiin seuracupia

Vattenfall Seuracup 9.8.:

Kyötikkälän urheilukeskus:

P11 150 m: 1) Vili Kailajärvi KangU 22,87, ..6) Valtteri Kiekara KangU 24,95.

P11 60 m aj: 1) Atte Kuusela TammRy 11,74.

P11 1000 m kävely: 1) Konsta Uuttera YlöjU 6.19,32.

P11 Korkeus: 1) Eetu Kailajärvi KangU 127.

P11 Kuula: 1) Jonne Niemelä IkaalU 8,88.

P13 200 m: 1) Otto Härkönen ValkHa 27,54, 2) Aatu Rantanen KangU 28,31.

P13 60 m aj: 1) Elias Kosonen  ValkHa 11,07, …6) Aapo Harala KangU 13,36.

P13 1000 m kävely: 1) Markus Aaltonen TammRy 7.10,29

P13 Pituus: 1) Niklas Erholtz  KangU 4,56.

P13 Kuula: 1) Mikko Saukkokoski IkaalU 10,10, ..3) Jaakko Köntti KangU 9,24.

P15 300 m: 1) Taavi Leppänen IkaalU 41,60, ..4) Juho Uusitalo KangU 45,20.

P15 100 m aj: 1) Eemeli Valkama TammRy.

P15 1000 m kävely: 1) Oskari Kangasniemi IkaalU 5.19,78.

P15 Kolmiloikka: 1) Ville Tuki TammRy 11,10,  ..3) Ossi Klapuri KangU 9,75.

P15 Moukari: 1) Kalle Lahtinen YlöjU 20,44.

M17 800 m: 1) Eetu Kurkikangas TammRy 2.06,57, 2) Aaro Aho ValkHa 2.10,57, 3) Aapo Tauru KangU  2.16,13, ..5) Juho Leonsaari KangU 2.24,05.

M17 Seiväs: 1) Joni Uolamo ToijVau 400.

M17 Keihäs: 1) Roope Haapanen TammRy  46,36, …3) Ville-Petteri Savolainen KangU 31,33.

T11 150 m: 1) Jenni Sormunen IkaalU 23,12, …9) Jerika Ijäs KangU 25,84, ..13) Siiri Sahinoja KangU 26,66.

T11 60 m aj: 1) Emmi Mäkinen VehmU 10,93, …5) Emilia Erholz KangU 11,76, ..11) Aada Mantere KangU

T11 1000 m kävely: 1) Oona Lento YlöjU 7.02,61, …5) Muru Granholm  KangU 8.28,66.

T11 Korkeus: 1) Emilia Salonen VehmU 136, ..4) Anni Pullinen KangU 115.

T11 Kuula: 1) Viivi Välimäki UrjU 8,26, ..6) Venla Äijälä KangU 5,84, ..8) Melissa Myllymäki KangU 5,51

T13 200 m: 1) Emmi Nieminen TammRy 30,33, 2) Ella Ala-Lahti KangU 30,59.

T13 60 m aj: 1) Siiri Mäkilä TammRy 10,37, 2) Silja Lamminmäki  KangU 11,04, ..4) Helmi Heikkilä KangU   11,85.

T13 1000 m kävely: 1) Lili Reunanen TammRy 6.24,71.

T13 Pituus: 1) Maija Haapanen TammRy 4,49, 2) Heini Mäenpää KangU 4,26, ..7) Sanni-Ilona Heikkilä  KangU 3,75.

T13 Kuula: 1) Suvi Savolainen KangU 11,40, ..7) Tanja Kekki KangU 7,08.

T15 300 m: 1) Kerttu Niinimäki ViialVa 45,96, ..3) Milla Ala-Lahti KangU 46,79, ..7) Venla Harala KangU  51,63.

T15 80 m aj: 1) Pinja Lehtinen ViialVa 12,74, ..6.) Virpi Nikkilä KangU 17,13.

T15 1000 m kävely: 1) Lilja Mäkinen YlöjU 6.19,22.

T15 Kolmiloikka: 1) Nea Lento YlöjU 10,64, ..3) Salla Lamminmäki KangU 8,24.

T15 Moukari: 1) Riikka Kataja UrjU 43,47, 2) Katri Kekki KangU 42,37.

N17 800 m: 1) Erika Pulkkinen VehmU 2.38,60, ..4) Iida Uusitalo KangU 2.50,20.

N17 Seiväs: 1) Matilda Koponen ViialVa 290, 2) Siiri Heiskanen KangU 240.

N17 Keihäs: 1) Peppi Koppanen TammRy 35,61, …9) Meri Helenius KangU 17,80, kilpailun ulkopuolella

Suvi Savolainen KangU 37,37.

MIXED11 4 x 600 m: 1) Vehmaisten Urheilijat 8.17,04 (Akseli Aittoniemi, Miriam Puolimatka, Onni Korpela,  Emmi Savenius), 2) Kangasalan Urheilijat -68 8.25,66 (Eetu Kailajärvi, Siiri Sahinoja, Vili Kailajärvi, Emilia Erholz).

MIXED13 4 x 600 m: 1) Valkeakosken Haka 7.41,89 (Otto Härkönen, Veera Karjalainen, Elias Kosonen, Fanny Kukonlehto), 2) Kangasalan Urheilijat -68 7.50,86 (Aapo Harala, Silja Lamminmäki, Niklas Erholtz, Ella Ala-Lahti)

MIXED15 4 x 800 m: 1) Kangasalan Urheilijat -68  11.03,82 (Juho Uusitalo, Venla Harala, Ossi Klapuri, Milla Ala-Lahti).

 

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?