KU-68:n sarjakisat

KU-68:n kesän kuudennet viikkokisat 8.9. Kyötikkälän urheilukeskuksessa

P6 40 m 1) Joel Kaskelma 8,89, 2) Daniel Bernardes 8,94, 3) Roope Vahvelainen 9,26, 4) Kaapo Roininen 9,37, 5) Eino Liuha 9,57, 6) Eeli Ihalainen 9,62, 7) Julius Saario 10,09. 600 m 1) Joel Kaskelma 2.54,20, 2) Daniel Bernardes 2.56,51, 3) Eino Liuha 3.01,77, 4) Roope Vahvelainen 3.03,50, 5) Eeli Ihalainen 3.18,19, 6) Julius Saario 3.56,38. Vesimoukari 1) Eeli Ihalainen 4,98, 2) Daniel Bernardes 4,76, 3) Eino Liuha 4,70, 4) Roope Vahvelainen 4,68, 5) Joel Kaskelma 4,44, 6) Julius Saario 4,40, 7) Kaapo Roininen 3,96.

P7 40 m 1) Kalle Äijälä 7,92, 2) Lauri Alanen 8,08, 3) Topi Lemponen 8,77, 3) Juuso Häyhä 8,77, 5) Otto Yli-Kuha 9,02. 600 m 1) Kalle Äijälä 2.40,29, 2) Otto Yli-Kuha 3.17,26, 3) Topi Lemponen 3.39,53. Vesimoukari 1) Kalle Äijälä 12,74, 2) Topi Lemponen 5,55, 3) Juuso Häyhä 5,52, 4) Otto Yli-Kuha 4,52.

P8 40 m 1) Miro Puntala 7,40, 2) Severi Sahinoja 7,45, 3) Tommi Takala 7,73. 800 m 1) Severi Sahinoja 3.26,38, 2) Tommi Takala 3.41,01, 3) Miro Puntala 3.42,42. Vesimoukari 1) Miro Puntala 11,76, 2) Severi Sahinoja 9,82, 3) Tommi Takala 8,22.

P9 40 m 1) Elias Niemi 6,95, 2) Kalle Kurki 7,21, 3) Leo Nieminen 7,45, 4) Eeli Ala-Lahti 7,63, 5) Pyry Haka-Risku NokU 7,80, 6) Atte Perämäki 8,73. 800 m 1) Eeli Ala-Lahti 3.12,22, 2) Leo Nieminen 3.15,93, 3) Eeli Raiskio 3.17,09, 4) Elias Niemi 3.25,86, 5) Atte Perämäki 3.57,83. Vesimoukari 1) Atte Perämäki 12,59, 2) Eeli Ala-Lahti 11,21, 3) Leo Nieminen 10,58, 4) Elias Niemi 6,24.

P11 60 m 1) Vili Kailajärvi 9,34, 2) Tatu Järvinen 9,45, 3) Eetu Kailajärvi 9,87, 4) Eemil Kulmala VehmU 10,02. 1000 m 1) Totte Salonen TeiskU 3.29,74, 2) Akseli Pitkänen TeiskU 3.30,24, 3) Paavo Mäntyvaara TeiskU 3.48,93. Kuula 1) Eemil Kulmala VehmU 6,88, 2) Eetu Kailajärvi 6,59, 3) Tatu Järvinen 6,25, 4) Vili Kailajärvi 6,08.

P13 60 m 1) Aatu Rantanen 8,42, 2) Niklas Erholtz 8,95, 3) Otto Keronen 9,04, 4) Aukusti Ruotoistenmäki 9,13, 5) Eemeli Pöllänen 9,34, 6) Jussi Venetjoki 9,36, 6) Topias Kaivola 9,36, 8) Oliver Ekman 9,38, 9) Santeri Vänskä 9,69, 10) Kasperi Kukkamäki 10,08, 11) Aapo Kivimäki 10,97, 12) Anssi Pahkala 11,10. Kuula 1) Jaakko Köntti 9,03.

P15 100 m 1) Phuwadom Khumklang VehmU 13,01, 2) Ossi Klapuri 13,06. Kuula: Kilpailun ulkopuolella: Johanna Leivonen JyväskKU 11,51.

M17 100 m 1) Niilo Klapuri 12,07, 2) Aleksi Jurvanen 12,60, 3) Juho Yli-Rajala TampPy 12,98, 4) Veikko Nurmi TampPy 13,07. Kilpailun ulkopuolella: Markus Koivula TampPy 10,92, Eerikki Pekkola TampKT 11,00.

M 200 m 1) Eerikki Pekkola TampKT 22,21, 2) Niilo Klapuri 24,79.

T6 40 m 1) Iida Penttilä 8,48, 2) Nella Takala 8,55, 3) Iina Puntala 8,71, 4) Ronja Päivärinta 9,31, 5) Alexandra Saario 10,25, 6) Roosa Nieminen 10,40. 600 m 1) Nella Takala 2.47,81, 2) Iina Puntala 2.55,75, 3) Iida Penttilä 3.05,64, 4) Ronja Päivärinta 3.22,50, 5) Alexandra Saario 3.44,65, 6) Roosa Nieminen 3.55,30. Vesimoukari 1) Nella Takala 6,21, 2) Iina Puntala 4,83, 3) Ronja Päivärinta 4,58, 4) Iida Penttilä 4,42, 5) Alexandra Saario 3,56, 6) Roosa Nieminen 2,90.

T7 40 m 1) Nia Autio 7,92, 2) Vilma Kurki 7,94, 3) Emma Haka-Risku NokU 8,62, 4) Anni Junnola 9,29, 5) Milja Hölli 9,30. 600 m 1) Emma Haka-Risku NokU 2.47,51, 2) Nia Autio 2.52,75. Vesimoukari 1) Milja Hölli 6,55, 2) Anni Junnola 6,43, 3) Nia Autio 5,28.

T8 40 m 1) Cecilia Hirvelä 7,21, 2) Sini Alku VehmU 7,63, 2) Fanni Helasjoki 7,63, 4) Eeva Ukkonen 7,94, 5) Elisa Kaskelma 8,24, 6) Suvi Ervasti 8,72. 800 m 1) Cecilia Hirvelä 3.15,56, 2) Sini Alku VehmU 3.22,45, 3) Fanni Helasjoki 3.26,31, 4) Eeva Ukkonen 3.55,47, 5) Elisa Kaskelma 4.08,14. Vesimoukari 1) Sini Alku VehmU 11,35, 2) Cecilia Hirvelä 10,99, 3) Fanni Helasjoki 10,72, 4) Eeva Ukkonen 9,35, 5) Suvi Ervasti 6,63, 6) Elisa Kaskelma 3,95.

T9 40 m 1) Inka Peltola VehmU 7,38, 2) Emma Korpi 7,39, 3) Iiris Ijäs KangKi 7,51, 4) Vilma Liuha 9,10. 800 m 1) Inka Peltola VehmU 2.47,41, 2) Iiris Ijäs KangKi 3.04,93, 3) Emma Korpi 3.43,88. Vesimoukari 1) Emma Korpi 11,64, 2) Vilma Liuha 8,46, 3) Amanda Saarinen 7,82.

T11 60 m 1) Emilia Erholz 9,67, 2) Anni Pullinen 9,70, 3) Melissa Myllymäki 9,97, 4) Aada Mantere 10,07, 5) Siiri Sahinoja 10,29, 6) Essi Elovaara 10,62, 7) Venla Äijälä 11,03, 8) Lara Jokela 11,41. 1000 m 1) Ada Aarnio VehmU 3.37,98, 2) Siiri Sahinoja 3.53,72, 3) Aino Aarnio VehmU 3.55,35. Kuula 1) Emilia Erholz 6,49, 2) Venla Äijälä 5,71, 3) Melissa Myllymäki 5,40, 4) Anni Pullinen 5,34, 5) Siiri Sahinoja 4,69, 6) Lara Jokela 4,46, 7) Inka Peltola VehmU 3,83.

T13 60 m 1) Nanna Leivonen JyväskKU 8,90, 2) Heini Mäenpää 9,22, 3) Suvi Savolainen 9,26, 4) Ella Ala-Lahti 9,28, 5) Jaana Lehtonen 9,45, 6) Helmi Heikkilä 9,54, 6) Sanni-Ilona Heikkilä 9,54, 8) Silja Lamminmäki 9,62. 1000 m 1) Venla Heinimaa KangKi 3.37,52, 2) Nanna Leivonen JyväskKU 3.51,26. Kuula 1) Suvi Savolainen 11,23, 2) Sanni-Ilona Heikkilä 7,80, 3) Jaana Lehtonen 7,77, 4) Heini Mäenpää 7,70, 5) Ella Ala-Lahti 7,64, 6) Silja Lamminmäki 7,23, 7) Helmi Heikkilä 6,40.

T15 100 m 1) Virpi Nikkilä 14,91, 2) Meri Helenius 16,20. Kuula 1) Suvi Savolainen 10,68, 2) Meri Helenius 7,32, 3) Virpi Nikkilä 6,88, 4) Milla Ala-Lahti 6,73.

N17 Kuula 1) Suvi Järvinen YlöjU 9,32.

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?