KU-68:n viikkokisat vetivät Kyötikkälään paljon junioreita – Tässä kaikki tulokset

KU-68 Viikkokisa I, Kyötikkälän urheilukeskus. 4.6.2019

P7 40 m: 1) Roni Puntala KangU 7,99, 2) Touko Välimaa KangU 8,03, 3) Niklas Kamila KangU 8,43, 4) Eero Mäkynen KangU 8,65, 5) Aatu Marttila 8,68, 6) Mikael Mattsson KangU 8,80, 7) Akseli Santala KangU 8,91, 8) Veikko Koivula KangU 9,09, 9) Noah Korpinen KangU 9,10, 10) Elias Nieminen KangU 9,13, 11) Viljami Riikonen KangU 9,18, 12) Aleksi Varjokallio KangU 9,47, 13) Juho Ahokas KangU 10,23, 14) Santeri Leinonen KangU 10,60, 15) Rio Ferreira KangU 25,25.

P7 Pallonheitto: 1) Akseli Santala KangU 20,51, 2) Roni Puntala KangU 15,85, 3) Aatu Marttila 14,62, 4) Niklas Kamila KangU 14,50, 5) Santeri Leinonen KangU 14,13, 6) Touko Välimaa KangU 14,12, 7) Eero Mäkynen KangU 14,01, 8) Elias Nieminen KangU 13,10, 9) Viljami Riikonen KangU 12,80, 10) Juho Ahokas KangU 12,80, 11) Veikko Koivula KangU 11,65, 12) Rio Ferreira KangU 11,20, 13) Mikael Mattsson KangU 11,07, 14) Otto Pitkänen KangU 10,70, 15) Oula Mäenpää KangU 8,85, 16) Aleksi Varjokallio KangU 8,72, 17) Noah Korpinen KangU 5,86.

P8 40 m: (0,0): 1) Hermanni Joenniemi KangU 7,94, 2) Julius Saario Kangu 8,06, 3) Leo Lounaja KangU 8,29, 4) Lassi Salin KangU 8,32.

P8 Kuula: 1) Hermanni Joenniemi KangU 5,01, 2) Julius Saario Kangu 4,22, 3) Leo Lounaja KangU 3,18.

P9 40 m: 1) Akseli Nikkilä KangU 7,56, 1) Daniel Salja KangU 7,56, 3) Kaius Niukkanen KangU 7,59, 4) Atte Leino KangU 7,71, 5) Saku Paajanen KangU 7,89, 6) Eeli Ihalainen KangU 7,96, 7) Niklas Djupsund KangU 7,98, 8) Aatos Reimari KangU 8,14, 9) Eeli Martikainen KangU 8,16, 10) Fekadu Alanen KangU 8,25, 11) Veikka Nieminen KangU 8,45, 12) Elias Lehtinen KangU 8,74.

P9 400 m: 1) Eeli Martikainen KangU 1.35,25, 2) Daniel Salja KangU 1.35,57, 3) Atte Leino KangU 1.35,74, 4) Saku Paajanen KangU 1.39,15, 5) Akseli Nikkilä KangU 1.41,79, 6) Veikka Nieminen KangU 1.47,25, 7) Fekadu Alanen KangU 1.49,36, Väinö Savolainen KangU DNS.

P9 Kuula: 1) Akseli Nikkilä KangU 7,02, 2) Atte Leino KangU 5,04, 3) Niklas Djupsund KangU 4,90, 4) Daniel Salja KangU 4,58, 5) Fekadu Alanen KangU 4,34, 6) Eeli Ihalainen KangU 4,21, 7) Elias Lehtinen KangU 3,74, 8) Veikka Nieminen KangU 3,56, 9) Aatos Reimari KangU 3,35, 10) Eeli Martikainen KangU 3,30, 11) Kaius Niukkanen KangU 3,12, Väinö Savolainen KangU DNS.

P11 60 m: (0,0): 1) Tomas Timonen KangU 9,95, 2) Olli Uusitalo KangU 10,01, 3) Severi Sahinoja KangU 10,03, 4) Miro Puntala KangU 10,05, 5) Matias Piiparinen KangU 10,84, 6) Topi Lemponen KangU 11,18, 7) Onni Rantala KangU 11,49, 8) Markus Penttilä 12,45.

P11 400 m: 1) Olli Uusitalo KangU 1.16,15, 2) Tomas Timonen KangU 1.19,33, 3) Severi Sahinoja KangU 1.21,25, 4) Matias Piiparinen KangU 1.23,31, 5) Miro Puntala KangU 1.32,58, 6) Onni Rantala KangU 1.35,57, 7) Topi Lemponen KangU 1.57,13.

P11 Pituus: 1) Tomas Timonen KangU 3,63, 2) Olli Uusitalo KangU 3,52, 3) Miro Puntala KangU 3,50, 4) Matias Piiparinen KangU 3,04, 5) Severi Sahinoja KangU 2,86, 6) Onni Rantala KangU 2,68, 7) Markus Penttilä 2,62, 8) Topi Lemponen KangU 2,61.

P13 60 m: (0,0): 1) Elias Niemi KangU 9,34, 2) Santeri Piiparinen KangU 9,41, 3) Topi Mattila PälkLL 10,14, 4) Eeli Ala-Lahti KangU 10,20.

P13 600 m: 1) Eeli Ala-Lahti KangU 2.13,80, 2) Topi Mattila PälkLL 2.16,93.

P13 Keihäs: 1) Topi Mattila PälkLL 25,30, 2) Eeli Ala-Lahti KangU 16,10, 3) Elias Niemi KangU 8,52, Kilpailun ulkopuolella: Atte Leino KangU 16,50.

P6 40 m: 1) Leevi Sahinoja KangU 8,63, 2) Aleksi Penttilä KangU 8,89, 3) Luka Lounaja KangU 8,93, 4) Viljami Liukas 9,00, 5) Eino Kahiluoto KangU 9,18, 6) Joona Saari KangU 9,49, 7) Nooa Martikainen KangU 9,60, 8) Maunu Varvikko KangU 9,70, 9) Peetu Pitkänen KangU 9,76, 10) Viljami Piironen KangU 10,52, 11) Luka Ihalainen KangU 10,83, 12) Urho Vasarainen KangU 10,94, 13) Juuso Kulmala KangU 11,16, 14) Aleksi Ritala KangU 13,13, 15) Niklas Nevalainen KangU 13,16.

P6 Pallonheitto: 1) Joona Saari KangU 14,85, 2) Luka Lounaja KangU 12,50, 3) Eino Kahiluoto KangU 12,42, 4) Leevi Sahinoja KangU 11,41, 5) Viljami Piironen KangU 10,94, 6) Aleksi Penttilä KangU 8,94, 7) Ralf Lahtinen KangU 8,89, 8) Urho Vasarainen KangU 8,89, 9) Nooa Martikainen KangU 8,52, 10) Peetu Pitkänen KangU 8,29, 11) Luka Ihalainen KangU 8,00, 12) Juuso Kulmala KangU 7,84, 13) Maunu Varvikko KangU 5,81, 14) Niklas Nevalainen KangU 5,58, 15) Aleksi Ritala KangU 4,21.

T7 40 m: 1) Alisa Junnola KangU 8,42, 2) Elle Kultanen KangU 8,67, 3) Reetta Peltola Kangu 8,83, 4) Helka Huttu-Hiltunen KangU 8,88, 5) Kreeta Keskinen KangU 8,96, 6) Siiri Westerholm KangU 9,32, 7) Hilda Laurila KangU 9,58, 8) Minni Uimonen KangU 9,59, 9) Helmi Pohja KangU 10,34, Aino Savolainen KangU DNS, Veera Välimäki KangU DNS. Erä 1 (0,0): 1) Elle Kultanen KangU 8,67, 2) Reetta Peltola Kangu 8,83, 3) Helka Huttu-Hiltunen KangU 8,88, 4) Siiri Westerholm KangU 9,32, 5) Hilda Laurila KangU 9,58, Veera Välimäki KangU DNS, Erä 2 (0,0): 1) Alisa Junnola KangU 8,42, 2) Kreeta Keskinen KangU 8,96, 3) Minni Uimonen KangU 9,59, 4) Helmi Pohja KangU 10,34, Aino Savolainen KangU DNS.

T7 Pallonheitto: 1) Kreeta Keskinen KangU 10,20, 2) Alisa Junnola KangU 9,17, 3) Siiri Westerholm KangU 8,62, 4) Minni Uimonen KangU 8,04, 5) Hilda Laurila KangU 7,45, 6) Helmi Pohja KangU 6,95, 7) Reetta Peltola Kangu 6,71, 8) Helka Huttu-Hiltunen KangU 6,47, 9) Veera Välimäki KangU 6,43, Elle Kultanen KangU DNS, Aino Savolainen KangU DNS.

T8 40 m: 1) Sanni Keskinen KangU 7,97, 2) Nana Lindroos KangU 8,45, 3) Tilda Järvenpää KangU 8,49, 4) Laura Haapasalo KangU 8,50, 5) Sanni Raiskio KangU 8,65, 6) Nelli Sajasalo KangU 8,78, 7) Amalia Maja KangU 8,88, 8) Isla Oittinen KangU 9,13, 9) Eevi Virtanen KangU 9,61, 10) Minttu Kauppi KangU 9,96, 11) Titta Tossavainen KangU 9,97, 12) Vilja REKOLA KangU 10,22.

T8 Pituus: 1) Isla Oittinen KangU 2,81, 2) Sanni Keskinen KangU 2,80, 3) Mea Männistö KangU 2,61, 4) Minttu Kauppi KangU 2,59, 5) Nana Lindroos KangU 2,54, 6) Tilda Järvenpää KangU 2,42, 7) Vilja REKOLA KangU 2,38, 8) Eevi Virtanen KangU 2,29, 9) Saana Savukoski KangU 2,26, 10) Titta Tossavainen KangU 2,17, 11) Laura Haapasalo KangU 2,10, 12) Amalia Maja KangU 2,00, 13) Nelli Sajasalo KangU 2,00, 14) Ella Törnvall KangU 1,85.

T9 40 m: 1) Alisa Nikkilä KangU 7,25, 2) Iida Penttilä KangU 7,48, 3) Saini Kuikko KangU 7,75, 3) Emilia Sandelin KangU 7,75, 5) Alina Rajala KangU 7,78, 6) Iina Puntala KangU 7,79, 6) Alexandra Saario KangU 7,79, 8) Venla Leinonen KangU 8,12, 9) Lotta Tossavainen KangU 8,91.

T9 Pituus: 1) Alisa Nikkilä KangU 3,27, 2) Oona Kauppila KangU 3,02, 3) Iina Puntala KangU 2,91, 4) Emilia Sandelin KangU 2,90, 5) Iida Penttilä KangU 2,83, 6) Saini Kuikko KangU 2,65, 7) Alina Rajala KangU 2,61, 8) Venla Leinonen KangU 2,58, 9) Lotta Tossavainen KangU 2,50, 10) Alexandra Saario KangU 2,38, 11) Mona Silfverhuth KangU 2,22, Lumi Saraste KangU DNS.

T11 60 m: 1) Eeva Ukkonen KangU 9,46, 2) Noora Niemi KangU 9,91, 3) Jenna Minkkinen PälkLL 10,35, 4) Saana Mäenpää KangU 10,51, 5) Noora Helminen KangU 10,56, 6) Inka Mäenpää KangU 10,58, 7) Martta Mattila PälkLL 10,89, 8) Suvi Ervasti KangU 10,96, 9) Emilia Piiparinen KangU 11,02, 10) Nanna Mankinen KangU 11,06, 11) Essi Laakkonen KangU 11,12, 12) Alina Nikkilä KangU 11,30, 13) Saima Hinkkala KangU 11,47, 14) Laura Koljonen KangU 11,48, 15) Hilla Uusitalo KangU 12,07, 16) Moona Savukoski KangU 12,23, 17) Pia-Noora Penttilä 12,66.

T11 400 m: 1) Noora Niemi KangU 1.22,18, 2) Jenna Minkkinen PälkLL 1.30,08, 3) Eeva Ukkonen KangU 1.32,05, 4) Emilia Piiparinen KangU 1.34,30, 5) Nanna Mankinen KangU 1.35,95, 6) Suvi Ervasti KangU 1.39,96, 7) Martta Mattila PälkLL 1.43,35, 8) Hilla Uusitalo KangU 1.44,01, 9) Moona Savukoski KangU 1.45,36, 10) Alina Nikkilä KangU 1.53,40.

T11 Pituus: 1) Eeva Ukkonen KangU 3,87, 2) Essi Laakkonen KangU 3,67, 3) Noora Niemi KangU 3,58, 4) Martta Mattila PälkLL 3,53, 5) Saana Mäenpää KangU 3,46, 6) Jenna Minkkinen PälkLL 3,40, 7) Inka Mäenpää KangU 3,16, 8) Alina Nikkilä KangU 2,98, 9) Saima Hinkkala KangU 2,92, 10) Suvi Ervasti KangU 2,75, 11) Emilia Piiparinen KangU 2,72, 12) Hilla Uusitalo KangU 2,51, 13) Moona Savukoski KangU 2,14, 14) Elsa Saarnio KangU 1,96, 15) Pia-Noora Penttilä 1,90.

T13 60 m: 1) Beata Wirola VehmU 8,81, 2) Aada Mantere KangU 8,98, 3) Anni Pullinen KangU 9,07, 4) Oona Moisio TampPy 9,20, 5) Siiri Sahinoja KangU 9,43, 6) Inka Peltola VehmU 9,54, 7) Iitu Rantalainen TampPy 9,65, 8) Tinja Kenttälä VehmU 10,01, 9) Veera Rantala LempKiYU 10,06.

T13 600 m: 1) Inka Peltola VehmU 1.44,95, 2) Siiri Sahinoja KangU 2.04,60, 3) Anni Pullinen KangU 2.08,67, 4) Veera Rantala LempKiYU 2.18,41.

T13 Keihäs: 1) Essi Ilomäki TampPy 23,39, 2) Veera Rantala LempKiYU 22,48, 3) Anni Pullinen KangU 21,50, 4) Beata Wirola VehmU 21,30, 5) Siiri Sahinoja KangU 19,80, 6) Tinja Kenttälä VehmU 11,72, 7) Maire Hinkkala KangU 11,47.

N17 Kuula: 1) Ella Ala-Lahti LempKiYU 8,75.

T6 40 m: 1) Sara Peltola KangU 8,55, 2) Jasmine Jokilampi KangU 8,82, 3) Vilhelmiina Joenniemi KangU 8,92, 4) Juulia Jokilampi KangU 9,28, 5) Karoliina Kamila KangU 9,47, 6) Siiri Häyhä KangU 9,54, 7) Eveliina Eerikäinen KangU 9,87, 8) Pinja Rekola KangU 9,88, 9) Stella Sorri KangU 9,91, 10) Salla Kujala KangU 9,94, 11) Tuuli Takaluoma KangU 11,01, 12) Minka Bergroth KangU 11,04, 13) Miina Riikonen KangU 11,48.

T6 Pallonheitto: 1) Jasmine Jokilampi KangU 11,27, 2) Juulia Jokilampi KangU 11,15, 3) Pinja Rekola KangU 8,45, 4) Sara Peltola KangU 8,05, 5) Karoliina Kamila KangU 8,05, 6) Vilhelmiina Joenniemi KangU 7,68, 7) Tuuli Takaluoma KangU 6,99, 8) Eveliina Eerikäinen KangU 6,92, 9) Salla Kujala KangU 6,75, 10) Minka Bergroth KangU 6,73, 11) Liina Holm KangU 6,54, 12) Siiri Häyhä KangU 6,49, 13) Stella Sorri KangU 5,41, 14) Miina Riikonen KangU 4,80.

TERVE!

Tämä sisältö on lehden tilaajille.
Tutustu 5 viikkoa vain 1,90 €.

Lue lisää aiheesta: