KU-68:n viikkokisoissa tukku kovia tuloksia

KU-68:n viikkokisat 29.8. 2019, Kyötikkälän urheilukeskus:

P7 150 m: 1) Roni Puntala KangU 27,56, 2) Touko Välimaa KangU 29,25, 3) Mikael Mattsson KangU 31,69, 4) Eero Mäkynen KangU 31,70, 5) Niklas Kamila KangU 31,81, 6) Aatu Marttila KangU 31,92, 7) Akseli Santala KangU 32,24, 8) Veikko Koivula KangU 32,46, 9) Elias Nieminen KangU 34,88, 10) Aleksi Varjokallio KangU 35,78, 11) Santeri Leinonen KangU 35,84, 12) Juho Ahokas KangU 36,02, 13) Otto Pitkänen KangU 36,76, 14) Eetu Laine Eetu KangU 39,07. Erä 1 (+0,1): 1) Roni Puntala KangU 27,56, 2) Touko Välimaa KangU 29,25, 3) Niklas Kamila KangU 31,81, 4) Akseli Santala KangU 32,24, 5) Elias Nieminen KangU 34,88, 6) Juho Ahokas KangU 36,02, 7) Otto Pitkänen KangU 36,76, Erä 2 (-1,6): 1) Mikael Mattsson KangU 31,69, 2) Eero Mäkynen KangU 31,70, 3) Aatu Marttila KangU 31,92, 4) Veikko Koivula KangU 32,46, 5) Aleksi Varjokallio KangU 35,78, 6) Santeri Leinonen KangU 35,84, 7) Eetu Laine Eetu KangU 39,07.

P7 Moukari: 1) Roni Puntala KangU 8,65, 2) Niklas Kamila KangU 8,35, 3) Mikael Mattsson KangU 8,13, 4) Santeri Leinonen KangU 7,26, 5) Akseli Santala KangU 6,38, 6) Elias Nieminen KangU 6,18, 7) Touko Välimaa KangU 6,12, 8) Aatu Marttila KangU 5,51, 9) Otto Pitkänen KangU 5,28, 10) Juho Ahokas KangU 5,20, 11) Veikko Koivula KangU 5,02, 12) Eero Mäkynen KangU 4,49, 13) Aleksi Varjokallio KangU 3,76, 14) Noah Korpinen KangU 3,52, Eetu Laine Eetu KangU NM.

P8 150 m: (+0,2): 1) Leo Lounaja KangU 27,31, 2) Hermanni Joenniemi KangU 27,47, 3) Julius Saario KangU 28,48, 4) Niilo Rantala KangU 29,02.

P8 Kiekko: 1) Hermanni Joenniemi KangU 12,59, 2) Julius Saario KangU 9,35, 3) Niilo Rantala KangU 8,96, 4) Leo Lounaja KangU 6,15, 5) Lassi Salin KangU 5,30.

P9 150 m: (+0,4): 1) Juho Suonsaari JKU 24,44, 2) Akseli Nikkilä KangU 26,35, 3) Atte Leino KangU 26,81, 4) Kaius Niukkanen KangU 27,61, 5) Ville Äijälä PälkLL 28,12, 6) Daniel Salja KangU 28,19, 7) Eeli Martikainen KangU 29,34, 8) Veli Kinnunen PälkLL 29,43.

P9 Kiekko: 1) Atte Leino KangU 17,67, 2) Juho Suonsaari JKU 13,15, 3) Kaius Niukkanen KangU 9,79, 4) Veli Kinnunen PälkLL 9,06, 5) Daniel Salja KangU 8,76.

P11 60 m: (+0,6): 1) Olli Uusitalo KangU 9,71, 2) Miro Puntala KangU 9,99, 3) Severi Sahinoja KangU 10,08, 4) Onni Kinnunen PälkLL 10,21, 5) Topi Lemponen KangU 10,45, 6) Onni Rantala KangU 11,24, 7) Markus Penttilä KangU 12,27, 8) Otto Yli-Kuha KangU 13,50.

P11 400 m: 1) Olli Uusitalo KangU 1.13,71, 2) Severi Sahinoja KangU 1.18,18, 3) Onni Kinnunen PälkLL 1.19,25, 4) Miro Puntala KangU 1.24,24, 5) Onni Rantala KangU 1.29,07.

P11 Kolmiloikka: 1) Olli Uusitalo KangU 8,29, 2) Onni Kinnunen PälkLL 7,46, 3) Miro Puntala KangU 7,45, 4) Severi Sahinoja KangU 7,27.

P11 Keihäs: 1) Pekka Koskela KangKi 28,32, 2) Juho Hukkanen VehmU 27,98, 3) Olli Uusitalo KangU 20,33, 4) Atte Leino KangU 17,71, 5) Juho Suonsaari JKU 14,62, 6) Miro Puntala KangU 11,89, 7) Topi Lemponen KangU 9,51, 8) Onni Rantala KangU 9,03, 9) Onni Kinnunen PälkLL 8,79, 10) Severi Sahinoja KangU 8,61, 11) Otto Yli-Kuha KangU 7,91, 12) Markus Penttilä KangU 3,80.

P13 60 m: (+0,1): 1) Elias Niemi KangU 9,91, 2) Eeli Ala-Lahti KangU 10,14.

P13 400 m: 1) Kalle Äijälä PälkLL 1.04,04, 2) Eeli Ala-Lahti KangU 1.17,45, 3) Elias Niemi KangU 1.21,06.

P13 Korkeus: 1) Eeli Ala-Lahti KangU 110,

P13 Keihäs: 1) Jussi Koskela KangKi 37,78, 2) Kalle Äijälä PälkLL 37,05, 3) Eeli Ala-Lahti KangU 16,80.

P6 150 m: 1) Luka Lounaja KangU 29,95, 2) Leevi Sahinoja KangU 30,91, 3) Viljami Liukas KangU 32,30, 4) Aleksi Penttilä KangU 33,05, 5) Joona Saari KangU 34,34, 6) Nooa Martikainen KangU 35,62, 7) Maunu Varvikko KangU 35,83, 8) Urho Vasarainen KangU 36,91, 9) Bruno Emenike KangU 37,57, 10) Luka Ihalainen KangU 37,58, 11) Peetu Pitkänen KangU 38,81, 12) Ralf Lahtinen KangU 41,67, 13) Juuso Kulmala KangU 44,83, 14) Ilmari Asikainen KangU 48,46, 15) Aleksi Ritala KangU 48,86, Viljami Piironen KangU DNS, Eino Kahiluoto KangU DNS. Erä 1 (-0,2): 1) Viljami Liukas KangU 32,30, 2) Joona Saari KangU 34,34, 3) Ralf Lahtinen KangU 41,67, 4) Ilmari Asikainen KangU 48,46, 5) Aleksi Ritala KangU 48,86, Erä 2 (-1,0): 1) Luka Lounaja KangU 29,95, 2) Leevi Sahinoja KangU 30,91, 3) Bruno Emenike KangU 37,57, 4) Peetu Pitkänen KangU 38,81, 5) Juuso Kulmala KangU 44,83, Viljami Piironen KangU DNS, Erä 3 (-1,4): 1) Aleksi Penttilä KangU 33,05, 2) Nooa Martikainen KangU 35,62, 3) Maunu Varvikko KangU 35,83, 4) Urho Vasarainen KangU 36,91, 5) Luka Ihalainen KangU 37,58.

P6 Moukari: 1) Luka Lounaja KangU 6,15, 2) Joona Saari KangU 6,00, 3) Aleksi Penttilä KangU 5,10, 4) Leevi Sahinoja KangU 5,09, 5) Bruno Emenike KangU 4,98, 6) Urho Vasarainen KangU 4,67, 7) Aleksi Ritala KangU 4,61, 8) Viljami Piironen KangU 4,58, 9) Ralf Lahtinen KangU 4,51, 10) Viljami Liukas KangU 4,33, 11) Juuso Kulmala KangU 4,19, 12) Ilmari Asikainen KangU 3,73, 13) Peetu Pitkänen KangU 3,41, 14) Maunu Varvikko KangU 3,31.

T7 150 m: (-0,3): 1) Alisa Junnola KangU 29,52, 2) Reetta Peltola KangU 30,33, 3) Kreeta Keskinen KangU 33,86, 4) Siiri Westerholm KangU 34,85, 5) Ella Sorri KangU 35,11, 6) Helmi Pohja KangU 38,09.

T7 Moukari: 1) Kreeta Keskinen KangU 7,00, 2) Alisa Junnola KangU 5,90, 3) Ella Sorri KangU 5,61, 4) Helmi Pohja KangU 5,50, 5) Reetta Peltola KangU 5,21, 6) Siiri Westerholm KangU 4,30.

T8 150 m: 1) Nana Lindroos KangU 28,16, 2) Sanni Keskinen KangU 28,58, 3) Isla Oittinen KangU 28,80, 4) Titta Tossavainen KangU 30,33, 5) Vilja Rekola KangU 30,80, 6) Sanni Raiskio KangU 30,97, 7) Tilda Järvenpää KangU 31,18, 8) Ella Törnvall KangU 31,74, 9) Laura Haapasalo KangU 31,93, 10) Saana Savukoski KangU 32,08, 11) Amalia Maja KangU 35,87, 12) Eevi Virtanen KangU 36,30. Erä 1 (-1,2): 1) Isla Oittinen KangU 28,80, 2) Titta Tossavainen KangU 30,33, 3) Vilja Rekola KangU 30,80, 4) Sanni Raiskio KangU 30,97, 5) Tilda Järvenpää KangU 31,18, 6) Ella Törnvall KangU 31,74, Erä 2 (-3,4): 1) Nana Lindroos KangU 28,16, 2) Sanni Keskinen KangU 28,58, 3) Laura Haapasalo KangU 31,93, 4) Saana Savukoski KangU 32,08, 5) Amalia Maja KangU 35,87, 6) Eevi Virtanen KangU 36,30.

T8 Kiekko: 1) Mea Männistö KangU 10,35, 2) Sanni Raiskio KangU 9,28, 3) Vilja Rekola KangU 8,96, 4) Laura Haapasalo KangU 7,83, 5) Isla Oittinen KangU 7,47, 6) Eevi Virtanen KangU 7,11, 7) Ella Törnvall KangU 6,85, 8) Nana Lindroos KangU 6,03, 9) Tilda Järvenpää KangU 6,02, 10) Amalia Maja KangU 6,00, 11) Titta Tossavainen KangU 5,47, 12) Saana Savukoski KangU 5,35, 13) Nelli Sajasalo KangU 5,08.

T9 150 m: 1) Minja Penttilä LempKiYU 24,19, 2) Alisa Nikkilä KangU 25,49, 3) Moona Pärssinen TampPy 26,23, 4) Iida Penttilä KangU 27,76, 5) Alexandra Saario KangU 28,07, 6) Saini Kuikko KangU 28,16, 7) Iina Puntala KangU 28,70, 8) Venla Leinonen KangU 30,51, 9) Lotta Tossavainen KangU 32,14, 10) Aada Santala KangU 32,74. Erä 1 (-0,3): 1) Alisa Nikkilä KangU 25,49, 2) Moona Pärssinen TampPy 26,23, 3) Iida Penttilä KangU 27,76, 4) Iina Puntala KangU 28,70, 5) Venla Leinonen KangU 30,51, Erä 2 (-0,9): 1) Minja Penttilä LempKiYU 24,19, 2) Alexandra Saario KangU 28,07, 3) Saini Kuikko KangU 28,16, 4) Lotta Tossavainen KangU 32,14, 5) Aada Santala KangU 32,74.

T9 Kiekko: 1) Alisa Nikkilä KangU 13,52, 2) Iida Penttilä KangU 10,39, 3) Saini Kuikko KangU 9,46, 4) Aada Santala KangU 8,78, 5) Lotta Tossavainen KangU 7,71, 6) Iina Puntala KangU 7,45, 7) Oona Kauppila KangU 6,99, 8) Venla Leinonen KangU 6,92, 9) Alexandra Saario KangU 6,64.

T11 60 m: 1) Eeva Ukkonen KangU 9,25, 2) Cecilia Hirvelä KangU 9,36, 3) Onerva Tauriainen TampPy 9,76, 4) Jenna Minkkinen PälkLL 9,78, 5) Noora Niemi KangU 9,79, 6) Vilma Kurki KangU 9,83, 7) Pihla Kaivola KangU 10,01, 8) Sofia Salminen PälkLL 10,09, 9) Saana Mäenpää KangU 10,10, 10) Inka Mäenpää KangU 10,19, 11) Suvi Ervasti KangU 10,76, 12) Alina Nikkilä KangU 10,82, 13) Laura Koljonen KangU 10,97, 14) Nanna Mankinen KangU 11,19, 15) Hilla Uusitalo KangU 11,20, 16) Pia-Noora Penttilä KangU 12,15, 17) Moona Savukoski KangU 12,47. Erä 1 (-1,8): 1) Jenna Minkkinen PälkLL 9,78, 2) Noora Niemi KangU 9,79, 3) Vilma Kurki KangU 9,83, 4) Alina Nikkilä KangU 10,82, 5) Nanna Mankinen KangU 11,19, 6) Pia-Noora Penttilä KangU 12,15, Erä 2 (-1,3): 1) Cecilia Hirvelä KangU 9,36, 2) Onerva Tauriainen TampPy 9,76, 3) Sofia Salminen PälkLL 10,09, 4) Suvi Ervasti KangU 10,76, 5) Laura Koljonen KangU 10,97, 6) Moona Savukoski KangU 12,47, Erä 3 (+1,0): 1) Eeva Ukkonen KangU 9,25, 2) Pihla Kaivola KangU 10,01, 3) Saana Mäenpää KangU 10,10, 4) Inka Mäenpää KangU 10,19, 5) Hilla Uusitalo KangU 11,20.

T11 400 m: 1) Cecilia Hirvelä KangU 1.14,48, 2) Noora Niemi KangU 1.15,52, 3) Eeva Ukkonen KangU 1.22,45, 4) Sofia Salminen PälkLL 1.24,10, 5) Jenna Minkkinen PälkLL 1.24,85, 6) Nanna Mankinen KangU 1.29,30, 7) Moona Savukoski KangU 1.39,15, 8) Hilla Uusitalo KangU 1.44,53, 9) Suvi Ervasti KangU 1.45,37, 10) Pia-Noora Penttilä KangU 1.49,54, Alina Nikkilä KangU DNS. Erä 1: 1) Cecilia Hirvelä KangU 1.14,48, 2) Noora Niemi KangU 1.15,52, 3) Nanna Mankinen KangU 1.29,30, 4) Moona Savukoski KangU 1.39,15, 5) Suvi Ervasti KangU 1.45,37, Erä 2: 1) Eeva Ukkonen KangU 1.22,45, 2) Sofia Salminen PälkLL 1.24,10, 3) Jenna Minkkinen PälkLL 1.24,85, 4) Hilla Uusitalo KangU 1.44,53, 5) Pia-Noora Penttilä KangU 1.49,54, Alina Nikkilä KangU DNS.

T11 Kolmiloikka: 1) Onerva Tauriainen TampPy 8,30, 2) Eeva Ukkonen KangU 8,15, 3) Cecilia Hirvelä KangU 8,09, 4) Jenna Minkkinen PälkLL 7,66, 5) Sofia Salminen PälkLL 7,58, 6) Alina Nikkilä KangU 6,67, 7) Saima Hinkkala KangU 6,26, 8) Moona Savukoski KangU 5,48, Pia-Noora Penttilä KangU NM.

T11 Keihäs: 1) Cecilia Hirvelä KangU 19,69, 2) Saima Hinkkala KangU 17,10, 3) Eeva Ukkonen KangU 16,11, 4) Saana Mäenpää KangU 15,17, 5) Alina Nikkilä KangU 13,16, 6) Onerva Tauriainen TampPy 10,51, 7) Inka Mäenpää KangU 10,47, 8) Hilla Uusitalo KangU 8,81, 9) Pia-Noora Penttilä KangU 8,38, 10) Moona Savukoski KangU 0,85.

T13 60 m: (+0,1): 1) Silja Saarinen VehU 8,44, 2) Unni Leinonen TampPy 8,79, 3) Anni Pullinen KangU 8,87, 4) Melissa Myllymäki KangU 9,05, 5) Aada Mantere KangU 9,10, 6) Siiri Sahinoja KangU 9,13.

T13 400 m: 1) Emmi Savenius VehmU 1.02,24, 2) Miriam Puolimatka VehmU 1.11,76, 3) Siiri Sahinoja KangU 1.15,97, 4) Unni Leinonen TampPy 1.17,01.

T13 Korkeus: 1) Anni Pullinen KangU 134, 2) Siiri Sahinoja KangU 122.

T13 Keihäs: 1) Melissa Myllymäki KangU 26,85, 2) Siiri Sahinoja KangU 20,06, 3) Anni Pullinen KangU 18,48.

T15 Keihäs: 1) Helmi Heikkilä KangU 26,95.

T6 150 m: 1) Jasmine Jokilampi KangU 31,69, 2) Juulia Jokilampi KangU 31,81, 3) Maija Myllärniemi KangU 33,75, 4) Karoliina Kamila KangU 33,96, 5) Tuuli Yli-Kuha KangU 35,93, 6) Tuuli Takaluoma KangU 37,43, 7) Minka Bergroth KangU 38,27, 8) Liina Holm KangU 40,00, 9) Anastasia Vuolle KangU 40,40, 10) Linnea Mäkinen KangU 44,37. Erä 1 (-0,7): 1) Karoliina Kamila KangU 33,96, 2) Tuuli Yli-Kuha KangU 35,93, 3) Minka Bergroth KangU 38,27, 4) Liina Holm KangU 40,00, 5) Linnea Mäkinen KangU 44,37, Erä 2 (-0,6): 1) Jasmine Jokilampi KangU 31,69, 2) Juulia Jokilampi KangU 31,81, 3) Maija Myllärniemi KangU 33,75, 4) Tuuli Takaluoma KangU 37,43, 5) Anastasia Vuolle KangU 40,40.

T6 Moukari: 1) Jasmine Jokilampi KangU 6,49, 2) Juulia Jokilampi KangU 5,74, 3) Anastasia Vuolle KangU 5,26, 4) Maija Myllärniemi KangU 5,21, 5) Linnea Mäkinen KangU 4,83, 6) Eveliina Eerikäinen KangU 4,76, 7) Karoliina Kamila KangU 4,34, 8) Tuuli Yli-Kuha KangU 4,13, 9) Minka Bergroth KangU 3,65, 10) Tuuli Takaluoma KangU 3,50, 11) Liina Holm KangU 3,20.

TERVE!

Tämä sisältö on lehden tilaajille.
Tutustu 5 viikkoa vain 1,90 €.