Sisulisämaastot: Ilari Hurskainen ja Kalle Äijälä pärjäsivät pälkäneläisistä parhaiten

Sydänhämäläiset pistesijoilla

Anna-Sofia Koivisto juoksi 14-vuotiaiden tyttöjen sarjassa 16. tilalle.

Sydänhämäläisjuoksijat eivät yltäneet mitaleille lauantaina Valkeakoskella juostuissa sisulisämaastoissa. Parhaiten pärjäsivät Kangasalan Urheilijoiden Vili Kailajärvi, Tami Uusitalo ja Iiris Ijäs, jotka olivat viidensiä omissa sarjoissaan. Pälkäneen Luja-Lukon juoksijoista kymmenen parhaan joukkoon juoksivat Ilari Hurskainen (8. P14-sarjassa) ja Kalle Äijälä (9. P11-sarjassa).

 

Pälkäneläisjuoksijat Valkeakosken sisulisämaastoissa.

Sisulisämaastot, 9–15-vuotiaiden pm-maastojuoksut Valkeakoskella 13.5.

P14 3 km 1) Otto Härkönen ValkHa 12.20, 2) Oliver Alajoutsi LempKiYU 12.24, 3) Konsta Mäntyvaara TeiskU 12.30, 8) Ilari Hurskainen PälkLL 13.18.

P12 2 km 1) Konsta Uuttera KestjNS 8.22, 2) Akseli Pitkänen TeiskU 8.32, 3) Konsta Tynkkynen TampPy 8.38, 5) Vili Kailajärvi KangU 9.06, 7) Eetu Kailajärvi KangU 9.19.

P11 1 km 1) Jesse Riissanen TampPy 4.16, 2) Johannes Alarotu TeiskU 4.21, 3) Totte Salonen TeiskU 4.22, 9) Kalle Äijälä PälkLL 4.36, 16) Veli Kailajärvi KangU 4.44, 22) Joni Uusitalo KangKi 5.03, 25) Juhana Immonen KangU 5.13.

P10 1 km 1) Oliver Kaikkonen LempKiYU 4.36, 2) Arttu Viljanen ToijVau 4.37, 3) Aarne Kalela LempKiYU 4.38, 6) Matias Reynaud KangU 4.44, 7) Eeli Ala-Lahti KangU 4.49.

P9 1 km 1) Oskari Savolainen IkaalU 4.45, 2) Noel Piirainen TampPy 4.49, 3) Viljami Kuusjärvi LempKiYU 4.50, 5) Tami Uusitalo KangKi 4.57, 12) Onni Kinnunen PälkLL 5.11.

T14 2 km 1) Aliisa Keskinen ToijVau 8.32, 2) Pinja Kämi TammRy 8.39, 3) Vilma Patrikainen NokU 8.47, 8) Silja Lamminmäki KangU 9.23, 16) Anna-Sofia Koivisto PälkLL 10.31, 17) Siina Kanerva PälkLL 10.35.

T13 2 km 1) Nora Kytäjä LempKiYU 8.15, 2) Adele Vainio IkaalU 8.59, 3) Petriina Niininen NokU 9.05, 27) Sofia Immonen KangU 11.49.

T12 2 km 1) Maisa-Kaisla Tuomola ForssSa 8.30, 2) Ellanoora Haapalehto LempKiYU 8.40, 3) Birgit Tuomola KestjNS 8.51, 14) Saana Paananen KangKi 10.03.

T11 1 km 1) Erika Pyykkö ForssSa 4.28, 2) Emmi Savenius VehmU 4.36, 3) Matilda Saltbacka VehmU 4.37, 26) Seela Kanerva PälkLL 5.15.

T10 1 km 1) Miranda Lehtimäki ForssSa 4.24, 2) Iina Niemelä LempKiYU 4.25, 3) Iida Kastarinen TampPy 4.27, 5) Iiris Ijäs KangKi 4.42, 20) Ilona Sivenius PälkLL 5.28, 28) Emma Korpi KangU 5.53.

Anna-Sofia Koivisto juoksi 14-vuotiaiden tyttöjen sarjassa 16. tilalle.

Kommentoi

XHTML: Voit käyttää näitä tägejä: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>