136 pikkujuoksijalle jaettiin Pälkäneellä kultamitalit

Kaikki voittivat muksujuoksuissa

Perinteiset muksujuoksut keräsivät 136 alle kouluikäistä juoksijaa Pälkäneen urheilukentälle sunnuntaina. Kentän laidalla pikkupinkojia kannusti sankka joukko isiä, äitejä, sisaruksia ja isovanhempia.

Pälkäneen MLL järjestämät muksujuoksut kilpailtiin 16. kertaa. Viime vuosina tarjolla on ollut kisojen lisäksi muutakin ohjelmaa. Tällä kertaa starttiin valmistauduttiin Vilpolassa Tarinataikurien esityksessä. Nuori yleisö pääsi ohjailemaan esitysten kulkua ja ideoimaan laulujen sanoja. Eturivin pikkupoikien ehdokas kaikkiin esityksiin oli Ninjago, tyttöjen suosikki puolestaan Robin.

Muksujuoksujen mitalistit:

Tytöt 2011
Elvi Rustill
Elviira Heikkilä
Helmi Sivenius
Henni Tihinen
Milja Westerberg

Pojat 2011
Aaro Mäkelä
Jesperi Virtanen
Peetu Kostiainen
Tuukka Aho
Veli Kinnunen
Ville Äijälä

Tytöt 2010
Aura Rulja
Eela Suutari
Ella Järvenpää
Emma Hannila
Nea Kirjavainen
Nelli Vilenius
Saima Räty
Sofia Lohtander
Vieno Martikainen
Vilja Raivio

Pojat 2010
Joona Kotanen
Julius Rukko
Lukas Rauhamäki
Onni Ylinen
Sampo Kuusi
Tomas Tuunanen
Vili Hänninen

Tytöt 2009
Ella Riihilahti
Elsi Jokinen
Emilia Piiparinen
Emma Syrjänen
Fiona Rauhamäki
Hanna Suojoki
Heini Ilveskoski
Jenna Minkkinen
Juliette Lohtander
Milja Santala
Seela Helminen

Pojat 2009
Aapo Kihlström
Akseli Niemi
Aleksi Kouhia
Anttu Kostiainen
Asla Suutari
Atte Lehtelä
Eero Söderberg
Kaapo Kallio
Karl Röhr
Kasper Ketola
Kasper Tauranen
Luka Laine
Matias Piiparinen
Niko Rustill
Pekka Koskela
Roni Helenius
Roope Jaakkola
Vili Laukkanen
Vili Toivanen

Tytöt 2008
Alina Heinonen
Anni Haimi
Ella Kilpinen
Elsa Niemi
Emilia Heikkilä
Jenna Tohka
Jenna Tuovinen
Jenny Laine
Lumi-Jasmin Marttila
Milla Suojoki
Minni Ahoniemi
Niina Hartman
Selma Vaismaa
Taimi Raivio

Pojat 2008
Aleksi Hietala
Daniel Kronlund
Eetu Salonen
Kaapo Reinikainen
Marko Pohja
Onni Kinnunen
Rene Lehmusvirta
Toivo Martikainen
Ville Ylinen

Tytöt 2007
Alisa Lehtelä
Eevi Kallio
Enni Niemi
Iida Latikka
Ilona Sivenius
Miana Siljander
Milja Pyykkö
Netta Laukkanen
Oona Salonen
Peppi Ahoniemi
Saga Tuunanen
Sara Sipilä
Unna Suutari
Vilma Westerberg

Pojat 2007
Aksel Röhr
Eeli Ala-Lahti
Hermanni Syrjänen
Jesper Lehmusvirta
Jussi Koskela
Lenni Hannila
Pekka Hakolahti
Sakari Tauranen
Toni Reväsmäki
Topias Rauhamäki
Tuukka Kuusi
Urho Kaukonen

Tytöt 2006
Aada Kallio
Aada-Maria Koivisto
Aino Rukko
Hertta Raivio
Heta Östring
Janna Reinikainen
Matilda Saltbacka
Meeri Riihioja
Mila Ketola
Milla Kähäri
Moona Lindholm

Pojat 2006
Aarni Kihlström
Akseli Sivenius
Arttu Haimi
Elias Ilveskoski
Jesse Siitonen
Juho Kilpinen
Kalle Äijälä
Otso Helminen
Roni Siitonen
Santeri Piiparinen
Tomi Rustill

Tytöt 2005
Ella Laukkanen
Ninni Palomurto
Siiri Kotanen

Pojat 2005
Heikki Hakolahti
Jali Aho
Jani Lohtander
Jonatan Lohtander
Nuutti Kouhia

Tytöt 2011

Elvi Rustill

Elviira Heikkilä

Helmi Sivenius

Henni Tihinen

Milja Westerberg

 

Pojat 2011

Aaro Mäkelä

Jesperi Virtanen

Peetu Kostiainen

Tuukka Aho

Veli Kinnunen

Ville Äijälä

Tytöt 2010

Aura Rulja

Eela Suutari

Ella Järvenpää

Emma Hannila

Nea Kirjavainen

Nelli Vilenius

Saima Räty

Sofia Lohtander

Vieno Martikainen

Vilja Raivio

Pojat 2010

Joona Kotanen

Julius Rukko

Lukas Rauhamäki

Onni Ylinen

Sampo Kuusi

Tomas Tuunanen

Vili Hänninen

Tytöt 2009

Ella Riihilahti

Elsi Jokinen

Emilia Piiparinen

Emma Syrjänen

Fiona Rauhamäki

Hanna Suojoki

Heini Ilveskoski

Jenna Minkkinen

Juliette Lohtander

Milja Santala

Seela Helminen

Pojat 2009

Aapo Kihlström

Akseli Niemi

Aleksi Kouhia

Anttu Kostiainen

Asla Suutari

Atte Lehtelä

Eero Söderberg

Kaapo Kallio

Karl Röhr

Kasper Ketola

Kasper Tauranen

Luka Laine

Matias Piiparinen

Niko Rustill

Pekka Koskela

Roni Helenius

Roope Jaakkola

Vili Laukkanen

Vili Toivanen

Tytöt 2008

Alina Heinonen

Anni Haimi

Ella Kilpinen

Elsa Niemi

Emilia Heikkilä

Jenna Tohka

Jenna Tuovinen

Jenny Laine

Lumi-Jasmin Marttila

Milla Suojoki

Minni Ahoniemi

Niina Hartman

Selma Vaismaa

Taimi Raivio

Pojat 2008

Aleksi Hietala

Daniel Kronlund

Eetu Salonen

Kaapo Reinikainen

Marko Pohja

Onni Kinnunen

Rene Lehmusvirta

Toivo Martikainen

Ville Ylinen

Tytöt 2007

Alisa Lehtelä

Eevi Kallio

Enni Niemi

Iida Latikka

Ilona Sivenius

Miana Siljander

Milja Pyykkö

Netta Laukkanen

Oona Salonen

Peppi Ahoniemi

Saga Tuunanen

Sara Sipilä

Unna Suutari

Vilma Westerberg

 

Pojat 2007

Aksel Röhr

Eeli Ala-Lahti

Hermanni Syrjänen

Jesper Lehmusvirta

Jussi Koskela

Lenni Hannila

Pekka Hakolahti

Sakari Tauranen

Toni Reväsmäki

Topias Rauhamäki

Tuukka Kuusi

Urho Kaukonen

Tytöt 2006

Aada Kallio

Aada-Maria Koivisto

Aino Rukko

Hertta Raivio

Heta Östring

Janna Reinikainen

Matilda Saltbacka

Meeri Riihioja

Mila Ketola

Milla Kähäri

Moona Lindholm

Pojat 2006

Aarni Kihlström

Akseli Sivenius

Arttu Haimi

Elias Ilveskoski

Jesse Siitonen

Juho Kilpinen

Kalle Äijälä

Otso Helminen

Roni Siitonen

Santeri Piiparinen

Tomi Rustill

Tytöt 2005

Ella Laukkanen

Ninni Palomurto

Siiri Kotanen

Pojat 2005

Heikki Hakolahti

Jali Aho

Jani Lohtander

Jonatan Lohtander

Nuutti Kouhia

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?